Wpadło dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów

piątek, 15.7.2022 09:26 259 0

Wałbrzyscy funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policjanci z Boguszowa-Gorc podczas popołudniowej służby zatrzymali w Mieroszowie dwóch kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn był pijany. Miał blisko promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu osobowego.

13 lipca około godziny 15:30 policjanci ruchu drogowego pełnili służę na terenie gminy Mieroszów. W tej właśnie miejscowości na ul. Leśnej mundurowi zauważyli jadącego niepewnie boczną drogą kierującego samochodem osobowym. W trakcie kontroli ustalili, że 52-latek był pijany. Miał 0,81 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowie więc za popełnienie przestępstwa oraz wykroczenia drogowego.

Dwie godziny później policjanci z Boguszowa-Gorc kontrolowali na ul. Wolności w Mieroszowie 40-letniego kierującego motorowerem. W tym przypadku wynik badania to 0,37 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna dalej nie pojechał i do domu musiał wrócić pieszo. On odpowie za wykroczenie drogowe.

Funkcjonariusze do obu zdarzeń sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu, a ten zadecyduje o losie mężczyzn. Przypominamy, że każdy zatrzymany pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, dożywotnim zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)