Wpadli podczas kontroli drogowej z narkotykami i skradzionym skuterem dziecięcym

środa, 22.9.2021 09:50 479 0

Policjanci zespołu prewencji Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w poprzedni czwartek wieczorem zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn jadących samochodem dostawczym przez dzielnicę Nowe Miasto. Mieli podejrzenie, iż mogą oni posiadać przy sobie narkotyki. W trakcie czynności okazało się, że kierujący był w posiadaniu marihuany oraz metamfetaminy. W przestrzeni bagażowej młodzi wałbrzyszanie przewozili również utracony w wyniku kradzieży dziecięcy motorower. Dodatkowo okazało się, że 24-latek był poszukiwany i najbliższe cztery miesiące spędzi w więzieniu.

Do zdarzenia doszło na ul. Staszica 16 września około godziny 21:30. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy oraz wylegitymowali dwóch jadących w nim mężczyzn. Funkcjonariusze zauważyli, że 21 i 24-latek zachowują się nerwowo. Co było tego przyczyną? Kierujący – młodszy z nich - miał przy sobie dwa zawiniątka z zawartością środków odurzających w postaci marihuany oraz środków psychotropowych w postaci metamfetaminy.

Mundurowi sprawdzili także przestrzeń bagażową pojazdu dostawczego i znaleźli tam dziecięcy motorower. Okazało się, że jednoślad został wcześniej skradziony. Pojazd prowadzony przez jednego z podejrznaych i skuter zostały więc zabezpieczone do dalszych celów procesowych. Funkcjonariusze ustalają obecnie jak obaj mężczyźni weszli w posiadanie skutera. Za popełnione przestępstwa młodym wałbrzyszanom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

To jednak nie był koniec sprawy. Starszy z wałbrzyszan miał na sumieniu dużo więcej. 24-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym za wcześniejsze posiadanie narkotyków, dlatego po wykonanych czynnościach - w miniony weekend - trafił on ostatecznie do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)