Wpadli na gorącym uczynku

czwartek, 23.4.2020 10:45 722 0

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin w ręce wałbrzyskich funkcjonariuszy wpadło pięciu złodziei. Trzech z nich na gorącym uczynku kradzieży mienia z posesji zatrzymali policjanci pierwszego komisariatu.

W środę przed godziną 15:00 funkcjonariusze z „jedynki” otrzymali zgłoszenie o tym, że na jednej z posesji przy ul. Prostopadłej w Wałbrzychu kręci się trzech mężczyzn, którzy wykradają m.in. stalowe elementy konstrukcji budynku w postaci ram okiennych, a także żeliwne elementy maszyn. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży na gorącym uczynku przestępstwa. Wałbrzyszanie w wieku od 33 do 38 lat odpowiedzą teraz przed sądem.

Dzień wcześniej przed godziną 23 w ręce funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego wałbrzyskiej komendy na ul. 1 Maja w Wałbrzychu z narkotykami w postaci metamfetaminy wpadł 33-latek. W toku wykonanych dalszych czynności prowadzący sprawę policjanci drugiego komisariatu udowodnili mieszkańcowi Wałbrzycha kradzież z jednej z piwnic budynku przy ul. Legnickiej felg aluminiowych o wartości 2 tysięcy złotych. Podejrzany przyznał się do postawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia.

W środę wieczorem przeprowadzone przez policjantów pierwszego komisariatu działania operacyjne doprowadziły natomiast do zatrzymania 20-latka, który 12 kwietnia podczas zakrapianej alkoholem imprezy w jednym z budynków na Piaskowej Górze okradł właściciela mieszkania. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości ponad 1500 złotych w postaci butów, kurtki, zegarka oraz perfum.

Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty i staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)