Wpadł z narkotykami, dodatkowo odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy oraz ich znieważenie

piątek, 19.11.2021 15:38 205 0

Realizując informacje własne dzielnicowi pierwszego komisariatu zatrzymali w środowy wieczór z narkotykami 33-letniego mężczyznę. Podejrzany dodatkowo podczas wykonywanych przez mundurowych czynności naruszył ich nietykalność cielesną oraz znieważył słowami wulgarnymi. Wałbrzyszanin został doprowadzony do prokuratury, gdzie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Policjanci pierwszego komisariatu w minioną środę po godzinie 22:00 interweniowali na ul. Basztowej w Wałbrzychu, gdyż z zebranych przez nich informacji wynikało, że siedzący w samochodzie mężczyzna może znajdować się pod wpływem narkotyków i być w ich posiadaniu. Na miejscu dzielnicowi potwierdzili ten fakt, znajdując przy 33-latku narkotyki w postaci marihuany.

Mężczyzna wiedząc, że trafił w ręce mundurowych, próbował ucieczki, między innymi siłowo atakując policjantów. Agresorowi sztuczka ta jednak się nie udała, a kiedy został zatrzymany zaczął publicznie ubliżać funkcjonariuszom słowami wulgarnymi, dlatego też noc spędził na terenie wałbrzyskiej komendy.

W toku wykonanego dzień później przeszukania mieszkania podejrzanego, policjanci kryminalni z „jedynki” znaleźli również kolejne porcje marihuany, z której można było wykonać kilkadziesiąt porcji handlowych tych środków odurzających.

33-latek ostatecznie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków, naruszenie nietykalności cielesnej policjantów oraz znieważenie ich grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę należącą do sprawcy w kwocie 1500 złotych na poczet przyszłej kary.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)