komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 28 maja 2020

Jaromira, Justa

Wojsko wpiera wałbrzyską policję w sprawdzaniu osób na kwarantannie

piątek, 27.3.2020 09:14 , komentarze: 0 , odsłony: 393
kategorie artykułu:

Codziennie rano na ulice powiatu wałbrzyskiego wyrusza kilka policyjno – wojskowych patroli, których zadaniem jest kontrola osób przebywających na kwarantannie. Patrole otrzymują codziennie listę osób i adresów, pod które muszą się udać, aby nawiązać kontakt z odizolowaną osobą. Wszystkie sprawdzenia są realizowane w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną.
Od 24 marca wałbrzyscy policjanci wspólnie z żołnierzami sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie przebywają w wyznaczonych miejscach.  Miejsc do kontroli z dnia na dzień przybywa, dlatego w tym trudnym okresie wsparcie żołnierzy to dla policjantów duża pomoc, która znacznie przyczyni się do zapewnienia ciągłości służb na terenie miasta i dbania o nasze wspólne bezpieczeństwo. Skład  patrolu to jeden policjant i dwóch żołnierzy. W trakcie kontroli policjanci i żołnierze dzielą się obowiązkami. Podczas sprawdzenia policjant dzwoni telefonem bądź domofonem do osoby przebywającej w kwarantannie, pyta o stan zdrowia i o doraźne potrzeby. Rola żołnierzy polega na pomocy policjantom, odnotowywaniu potrzeb i oczekiwań osób przebywających w kwarantannie, tudzież w nawigowaniu w terenie, aby sprawnie dotrzeć pod wskazany adres. Wszystkie kontrole są realizowane w sposób wykluczający możliwość kontaktu fizycznego żołnierzy i policjantów z osobą objętą kwarantanną. Oczywiście patrole wyposażone są w potrzebne środki ochronne – maseczki, kombinezony, rękawiczki, by w razie potrzeby mogły zostać użyte.

Przypomnijmy, że wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich ujawnianych przypadkach policjanci informują służby sanitarne, które mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł. Ponadto ich zachowanie może wyczerpywać znamiona przestępstwa opisanego w art. 160§1KK lub 161§2KK, za co grozi kolejno kara do trzech i do roku pozbawienia wolności.
Policja po raz kolejny apeluje o odpowiedzialne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym niezwykle trudnym dla każdego z nas czasie, musimy wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie nasze, naszych bliskich, a także osób z naszego otoczenia, stosując się do poleceń wydawanych przez wszystkie uprawnione do tego instytucje państwowe.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
poniedziałek, 25.5.2020 09:33
poniedziałek, 25.5.2020 09:27
czwartek, 21.5.2020 09:26
piątek, 15.5.2020 12:20
2
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele