komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Włamywacze zatrzymani. Jeden na gorącym uczynku

piątek, 6.9.2019 08:56 , komentarze: 0 , odsłony: 347
kategorie artykułu:

Dwóch kolejnych złodziei zatrzymali w ostatnich dniach na terenie miasta wałbrzyscy policjanci. Pierwszy z nich odpowie za usiłowanie włamanie do zakładu jubilerskiego, a drugi do lokalu gastronomicznego. Obu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

W miniony piątek w godzinach nocnych funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali przy ul. Daszyńskiego w Wałbrzychu - podczas przeprowadzanej interwencji w innej sprawie - 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha. W toku wykonanych czynności policjanci ustalili, że tydzień wcześniej – 23 sierpnia w nocy – mężczyzna usiłował włamać się do zakładu jubilerskiego przy ul. Głównej w Wałbrzychu. Z lokalu nic nie zginęło, gdyż w jednym z pomieszczeń włączył się alarm, a przestępca zbiegł wtedy z miejsca zdarzenia.

Dzień później po godzinie 1:00 w nocy na gorącym uczynku usiłowania włamania do lokalu gastronomicznego znajdującego się przy ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu wpadł w ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu kolejny 21-latek. Pomimo iż mężczyzna kamieniem wybił szybę jednego z pomieszczeń i tym razem obyło się bez zdobyczy. Działanie wezwanych na miejsce policjantów pierwszego komisariatu doprowadziło do zatrzymania przestępcy na gorącym uczynku po krótkim pościgu.

Młodzi mężczyźni podczas czynności procesowych przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Podejrzani staną teraz przed sądem. Za usiłowanie kradzieży z włamaniami mogą spędzić za kratami więzienia nawet 10 lat.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

 

Wasze komentarze

środa, 16.9.2020 11:23
niedziela, 13.9.2020 08:48
wtorek, 8.9.2020 10:25
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele