komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Wjechał w drzewo - miał 1.3 promila

czwartek, 12.11.2020 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 574
kategorie artykułu:

Pijany 57-letni mieszkaniec wielkopolski sprawcą kolizji drogowej na ul. Sienkiewicza w Dziećmorowicach. Mężczyzna w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych uderzył w przydrożne drzewo. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że 57-latek w momencie zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u kierującego 1,3 promila alkoholu w organizmie.

10 listopada około godziny 16:30 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej w Dziećmorowicach przy ul. Sienkiewicza. Podczas wykonywania na miejscu czynności szybko wyczuli, że sprawca jest pod wpływem alkoholu. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem w stanie nietrzeźwości mając 1,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ruchu drogowego sporządzili dokumentację, która trafi teraz do sądu. Za popełnione przestępstwo 57-latka czeka długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna może także trafić za kraty więzienia na 2 lata.

Po raz kolejny wałbrzyscy policjanci przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwmy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym. Przypominamy jedną z najważniejszych zasad. Piłeś ? Nie wsiadaj „za kółko”!

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 12:13
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz