komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

Wjechał na chodnik, przejechał przez barierki ochronne i uderzył w mur - miał ponad promil alkoholu we krwi

wtorek, 23.6.2020 13:15 , komentarze: 0 , odsłony: 326
kategorie artykułu:

24-letni mieszkaniec Wałbrzycha w nocy z piątku na sobotę wjechał samochodem osobowym w mur przy ul Kolejowej w Szczawnie-Zdroju. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu podczas wykonywania czynności ustalili, że w momencie zdarzenia kierujący znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

19 czerwca chwilę po północy policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej w Szczawnie-Zdroju, gdzie kierujący pojazdem marki nissan miał wjechać  w mur na poboczu drogi. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 24-letni mieszkaniec Wałbrzycha, na łuku drogi zjechał na chodnik uderzając w barierki ochronne, a następnie  w mur. Funkcjonariusze podczas legitymowania wyczuli od sprawcy woń alkoholu. Okazało się, że wałbrzyszanin kierował samochodem w stanie nietrzeźwości mając ponad promil alkoholu we krwi. Na szczęście w chwil zdarzenia na poboczu nie było pieszych ani rowerzystów. W przeciwnym wypadku cała sytuacja mogłaby zakończyć się o wiele gorzej. Za swoje zachowanie młody mężczyzna  odpowie teraz przed Sądem.
Nieodpowiedzialnemu 24-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu. Dlatego gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 09:27
poniedziałek, 3.8.2020 09:32
piątek, 31.7.2020 09:47
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele