komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 20 października 2018

Ireny, Kleopatry

Wizyta Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki w powiecie wałbrzyskim

sobota, 6.10.2018 07:00 , komentarze: 0 , odsłony: 293
kategorie artykułu:

W dniu 05. października w Czarnym Borze odbyła się uroczystość - zasadzenie drzewa Niepodległości na Skwerze Olimpijczyków.

- Z naszej niewielkiej niespełna 5 tysięcznej społeczności wywodzi się sześciu olimpijczyków z czego dzisiaj gościmy trzech na uroczystości. Czarny Bór ma ja większą ilość organizacji pozarządowych (licząc na jednego mieszkańca), mamy 11 klubów sportowych, uzdolnioną młodzież i nadzieje olimpijskie – mówił wójt Adam Górecki. To, że tak się dzieje w gminie Czarny Bór to przede wszystkim zasługa programów ministerialnych z których korzystamy – kontynuował wójt.

Zgromadzeni poznali plany rozwoju sportowego gminy – teraz czas na dofinansowanie sportów zimowych – kolejny zakup to ratrak, aby dośnieżać  trasy. Z obiektu - boiska - o wartości 3,5 miliona złotych korzystają nie tylko kluby sportowe, ale także mieszkańcy. Dofinansowanie środków zewnętrznych, ministerialnych wyniosło 1,2 miliona złotych. Wójt przybliżył historię „sportowej gminy”, osiągnięcia, tradycje i nadzieje.

Minister Anna Zalewska  - wyraziła uznanie dla działań wójta Czarnego Boru, przypomniała programy rządowe tj. szerokopasmowy Internet, multimedialna tablica w każdej klasie, gabinet przedmiotwy w każdej szkole. Odwołała się do „dawnych dobrych praktyk” jakim były SKS-y, ponieważ każda pasja powinna mieć swój początek w szkole.

- Wójt Czarnego Boru wie jak powinna wyglądać współpraca samorządu z Rządem – podsumowała minister Anna Zalewska.

Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka wyraził uznanie dla działań wójta, podtrzymujących tradycje „sportowej gminy”, a do tego rozwijającej się w sposób dynamiczny .

-Cieszę się, że mogliśmy partycypować finansowo w infrastrukturę sportową. Na przestrzeni lat 2016 - 2018 skierowaliśmy 100 milionów złotych dzięki których powstało lub zostało zmodernizowanych 220 obiektów sportowych – mówił Witold Bańka.

Ministrowie, wojewoda dolnośląski, wójt gminy, radni, dzieci i młodzież z gminy Czarny Bór zasadzili wspólnie dąb – symbol trwałości, niepodległości, świadka historii. W Czarnym Borze został zasadzony dąb Aleksandry Zagórskiej – podpułkownik Wojska Polskiego oraz żołnierza Legionów.

Następnie Minister Sportu i Turystyki zwizytował nowootwartą nartorolkostradę i udał się na spotkanie do Wałbrzycha, które odbyło się na byłym stadionie Górnika Wałbrzych. Miejsca, w którym w Wałbrzychu „zarażali” się miłością do sportu młodsi od starszych. To tutaj swoje pierwsze kroki stawiała Urszula Włodarczyk – legenda wałbrzyskiego sportu.

Przybyłych gości powitał poseł, Ireneusz Zyska i zadeklarował - Ten stadion będzie przebudowany, zmodernizowany, z płytą lekkoatletyczną, boiskiem dla piłki nożnej. Chciałbym , aby Wałbrzych miał swoje centrum sportu tutaj. Bo w tej chwili rosną tu drzewa. Będziemy zabiegać o środki w synergii z Polskim Rządem– mówił Ireneusz Zyska. 

 - Ubolewam nad tym co dzisiaj zobaczyłam. To tutaj spędzałam całe popołudnia, to najlepsze wspomnienia „po szkole”. Wtedy nawet nie pomyślałam, że wyjadę na igrzyska olimpijskie czy mistrzostwa świata. Tu w tym miejscu, to było miłe spędzanie czasu. Wiele osób właśnie tutaj zaczynało. W tej chwili jest bardzo ciężko namówić dzieci czy młodzież, aby tutaj przyszli. Dzisiejszy obraz nie zepsuje mi tego co mam w pamięci. Mam nadzieję, że to miejsce doczeka się rewalidacji, to obiecał kandydat na prezydenta Wałbrzycha Ireneusz Zyska – powiedziała Urszula Włodarczyk. 

 

Wasze komentarze

środa, 17.10.2018 08:31
poniedziałek, 15.10.2018 17:19
poniedziałek, 15.10.2018 20:29
wtorek, 16.10.2018 14:51
niedziela, 14.10.2018 14:30
sobota, 13.10.2018 11:57
sobota, 13.10.2018 10:02
sobota, 13.10.2018 09:12
1
piątek, 12.10.2018 20:43
czwartek, 11.10.2018 22:50
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
części Samsung