Wirtualne spotkanie policjantów ze studentami w ramach Dnia Kariery

środa, 9.12.2020 09:35 1072 0

Tegoroczny „Dzień kariery” zorganizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu miał zupełnie inny przebieg, niż te przygotowywane w latach ubiegłych. Studenci tym razem jedynie przez internet mogli dowiedzieć się o ciekawostkach związanych z wybranym przez siebie zawodem. Wałbrzyscy policjanci w ramach webinarium przekazali żakom wszelkie informacje dotyczące służby w Policji, zachęcając tym samym do wstąpienia w nasze szeregi i założenia w przyszłości niebieskiego munduru, a także odpowiadali na pytania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z zespołu komunikacji społecznej oraz asp. szt. Tomasz Łabędź z zespołu prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy opowiedzieli o plusach służby w Policji, przedstawili na czym polega praca w każdym z policyjnych wydziałów – od ruchu drogowego i prewencji, przez pion kryminalny, czy dochodzeniowo-śledczy.  Mundurowi w siedzibie uczelni przy ul. Zamkowej przekazali młodym ludziom, kto może pełnić służbę w Policji, jak powinno wyglądać zgłoszenie kandydata, gdzie należy złożyć dokumentację oraz jak wygląda postępowanie kwalifikacyjne i na co w głównej mierze zwrócić uwagę podczas przygotowywania się do egzaminów.

Oczywiście nie zabrakło także informacji o zarobkach, uprawnieniach socjalnych i emerytalnych, a także o możliwościach awansu, jakie otwierają się przed każdym przyjętym do służby policjantem. W trakcie rozmów ze studentami padły również pytania na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w życiu codziennym. Okazało się, że godzinny panel dyskusyjny nie wystarczył, aby funkcjonariusze zdążyli poruszyć wszystkie kwestie, którymi zaintersowani byli studenci. Dlatego też takie spotkania na pewno w przyszłości będą jeszcze organizowane.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)