komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

Więzy krwi

piątek, 23.11.2018 13:58 , komentarze: 0 , odsłony: 896
kategorie artykułu:

 WIĘZY KRWI

Premiera nowego wydania 28.11.  

O książce:
 
Prawdziwa przygoda pachnie morzem, dymem cygar, skóra, drewnem i aromatem roślin, które nigdy nie wyrosną na twoim podwórku. 
 
„Więzy Krwi” to zbiór intrygujących, pełnokrwistych opowiadań. Ich wspólnym mianownikiem jest mroczny klimat zagłady, beznadziei i śmierci.
 
Autorka prezentuje przewrotne pomysły fabularne i świat, który nie jest piękną krainą magii, ale często smutną i demoniczną rzeczywistością. Tu nic nie istnieje bez powodu: pojawienie się zwykłej muchy ma sens, choć bohater jednego z opowiadań wolałby owej muchy nigdy nie zobaczyć, widmowy demon grasujący w dżungli wyciąga mordercze ręce po kolejną ofiarę, a zwykłe zakupy mogą urosnąć do rangi święta. Ba, pojawiają się nawet Zakony Handlowe, a wierni urządzają coroczne pielgrzymki do świątyń handlowych! Zapach rdzy, wanilii i gorzkich migdałów zwiastuje natomiast pojawienie się Anioła Śmierci.
Wśród opowiadań jest też mikropowieść. Autorka kreuje w niej świat po drugiej stronie lustra, którym rządzi Lud Luster, prowadzone są niejasne interesy, a w powietrzu czuć zapach krwi i zemsty.
 
Zło zawsze czai się blisko, na wyciągnięcie ręki. Nie sposób się z nim układać, oswajać go ani zmieniać. Kto wpatruje się w lustro, zobaczy oblicze diabła. Tylko często nie potrafi tego zauważyć, bo rozpoznaje w nim jedynie własne rysy.
 
 
***
 
Tym, którzy uwielbiają mroczny klimat wionący chłodem, aurę grozy i tajemniczości, pozycja ta z pewnością przypadnie do gustu.
histmag.org
 
Opowiadanie Szkarłatna Fala pokazuje, że na wojnie nie ma tych „dobrych” i „złych” oraz że każdy może stać się potworem.
gram.pl
 
 Mocne pięć w skali szkolnej - solidny zbiór ciekawych historii.
polter.pl
 
Więzy krwi to prawie 500 stron doskonałej rozrywki.
carpenoctem.pl
 
Otrzymaliśmy zbiór, którym można cieszyć się bardzo długo, a Kossakowska po raz kolejny dowiodła, że jest jedną z naszych najbłyskotliwszych i najinteligentniejszych autorek.
Kossakowska chce pisać o Bogu, aniołach, miłości, śmierci i tajemnicy, a nawet o współczesności z jej obłąkanym, zsakralizowanym konsumpcjonizmem.
literaturajestsexy.pl
 

 

Wasze komentarze


piątek, 15.2.2019 15:56
środa, 13.2.2019 12:07
wtorek, 12.2.2019 16:30
wtorek, 12.2.2019 14:45
wtorek, 12.2.2019 11:28
czwartek, 7.2.2019 11:27
środa, 6.2.2019 11:57
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork