Wielkie wyprawy Zbigniewa Kasprzaka

czwartek, 22.9.2022 10:17 0

Słynni podróżnicy, dalekie wyprawy i opowieści o zwykłych ludziach na tle epokowych wydarzeń. Historie z bliższej i dalszej przeszłości – sensacyjne, przygodowe, a przede wszystkim wyjątkowe. Na 12 października br. wydawnictwo Egmont zaplanowało premierę antologii „Wielkie Wyprawy”, w której znajdą się opowieści o ogólnie pojętej tematyce historycznej stworzone przez wybitnego polskiego rysownika opowieści graficznych Zbigniewa „Kasa” Kasprzaka. Prapremiera albumu odbędzie się już w najbliższy weekend podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Zbigniew i Grażyna Kasprzakowie będą gośćmi festiwalu. 

Historia zawsze mnie fascynowała. Czytałem dużo książek i w szkole często wybiegałem ponad program i z języka polskiego, i z historii. I rzeczywiście, najmniej w moich komiksach odnajduję się w czasach współczesnych. Przeważnie urzeka mnie coś w przyszłości albo wybiegam wyobraźnią w przyszłość. - podkreśla Zbigniew Kasprzak. I rzeczywiście, w antologii „Wielkie Wyprawy” doskonale te fascynacje widać.Słynni podróżnicy Krzysztof Kolumb, Ferdynand Magellan i James Cook wyruszają w swoje największe i najcenniejsze dla ludzkości wyprawy… We wschodniej Kanadzie na początku XIX wieku kwitnie handel futrami, a ich transportem zajmują się ludzie zwani Podróżnikami… Piękna i utalentowana gwiazda kina wszech czasów Marylin Monroe mierzy się ze swoim losem, przeżywając wzloty i upadki…

Tom „Wielkie wyprawy” zbiera różnorodne komiksy pierwotnie wydane w latach 1982–2018, czyli na przestrzeni niemal całej twórczości Kasa: tytułowe „Wielkie wyprawy”, „Łzy Bałtyku”, „Kamień”, „Pierwsza lekcja”, „Uniesienia”, „Podróżnicy”, „Srebrna tabakierka…”, „Sobiescy w Krakowie” oraz „Spadająca gwiazda”.

Publikację wzbogacają wstęp napisany przez Adama Ruska oraz galeria wcześniej niepublikowanych plansz i szkiców. Gratką dla fanów twórczości autora są okładka całego albumu i grafiki, które Kas narysował specjalnie do tego wydania. 

W roku 2019 ukazała się antologia Zbigniewa Kasprzaka „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa” zbierająca historie science fiction. Ponadto w sprzedaży są dostępne inne albumy narysowane przez Zbigniewa Kasprzaka: „Halloween Blues”, „Bez Twarzy”, „Dziewczyna z Panamy” oraz „Yans”: tomy 2 i 3.

 

Klasyka Polskiego Komiksu. Wielkie wyprawy
Scenariusz: Stefan Weinfeld, Maria Olszewska-Wolańczyk, Tomasz Kołodziejczak, Zbigniew Kasprzak, Zofia Bieniarz, Bran MacLeod, Maryse Charles, Jean-François Charles
Rysunki: Zbigniew Kasprzak
Oprawa: twarda
Objętość: 264 strony
Format: 205x285
Cena: 149,99
ISBN: 978-83-281-5576-3
Język oryginału: polski
Seria: Klasyka Polskiego Komiksu
Kategoria: komiks polski
Tematyka: historyczny
 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)