Wiedział, że nie wywiąże się z umowy i wyłudził telefon komórkowy

środa, 6.10.2021 09:46 178 0

Wałbrzyscy policjanci walczący z przestępczością gospodarczą postawili zarzut oszustwa 21-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, który podpisał z jedną z ogólnopolskich firm umowę o świadczenie usług abonenckich, wiedząc, że nie zamierza się z niej wywiązać. Do tego wszystkiego podejrzany pobrał również w ramach umowy telefon komórkowy. Teraz mężczyzna odpowie za oszustwo i może trafić za kraty więzienia nawet na 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji ustalili, że wałbrzyszanin działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadził w błąd jednego z pracowników co do faktu wywiązania się z umowy i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem ogólnopolską firmę świadczącą usługi abonenckie. Tym samym podejrzany spowodował straty na rzecz podmiotu gospodarczego w kwocie blisko 1800 złotych.

21-latek stanie teraz przed sądem. Za oszustwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności zabezpieczyli na poczet przyszłej kary gotówkę należącą do sprawcy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)