Proces przyznawania pożyczki bez zaświadczeń od A do Z

wtorek, 31.3.2020 12:37 725

Istnieją oferty, które umożliwiają pożyczenie gotówki bez konieczności przedstawiania zaświadczeń np. od pracodawcy. Kiedy warto skorzystać z takiej opcji? Dowiesz się więcej z naszego artykułu.


fot.: Adobe Stock.

Jeśli starasz się o pożyczkę, najlepiej, jeśli nie masz jeszcze żadnych tego typu zobowiązań. Jednak w życiu zdarzają się różne niespodziewane sytuacje. Problem rodzinny, kradzież, świetna okazja, życiowa szansa – to tylko niektóre powody, dla których ludzie biorą pożyczki na raty przez Internet bez zaświadczeń.

Na czym polega pożyczka bez zaświadczeń?

Bardzo popularne w ostatnim czasie są pożyczki gotówkowe brane tylko po okazaniu dowodu osobistego. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku, kiedy ktoś potrzebuje szybkiej gotówki. Jak tłumaczy ekspert marki pozyczkaratunkowa.pl: „Klient może otrzymać pieniądze w oparciu o dokument tożsamości, taki jak dowód osobisty oraz składane przez niego oświadczenie o źródle dochodu. Często tyle wystarcza do otrzymania wsparcia finansowego”.

Taką pożyczkę można z łatwością otrzymać przez Internet. Wystarczy, że klient ma dostęp do sieci internetowej. Cały proces przebiega w kilku krokach.

  1. Odwiedź stronę www pożyczkodawcy.
  2. Uzupełnij formularz prawdziwymi danymi – imieniem, nazwiskiem, adresem zamieszkania, numerem PESEL, adresem e-mail, numerem konta bankowego, numerem telefonu.
  3. Wypełnij oświadczenie o zarobkach – wpisz dane pracodawcy oraz miesięczne dochody.
  4. Uwierzytelnij swoją tożsamość – potwierdzenie danych klienta odbywa się zazwyczaj przez wysłanie zdjęcia lub skanu dowodu oraz wpłaceniu symbolicznej kwoty na konto firmy.
  5. Oczekuj na decyzję.

Po pozytywnej weryfikacji klienta na jego konto przelewana jest gotówka.

Jakie dokumenty potrzebujesz do otrzymania gotówki przez internet?

Proces udzielania pożyczek pozabankowych został bardzo uproszczony. Takie ułatwienia wprowadzono w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy domagali się możliwości brania pożyczek przez internet bez konieczności udawania się do placówki, stania w kolejkach i załatwiania dużej liczby dokumentów.

Do otrzymania pozytywnej decyzji potrzebne są tylko:

  • dowód osobisty,
  • dane kontaktowe,
  • oświadczenie o dochodach wypełniane przez pożyczkobiorcę.

Dla kogo przeznaczona jest ta oferta?

Szybki sposób otrzymania pożyczki na raty przez internet bez zaświadczeń jest szczególnie pomocny dla osób, które:

  • mają dochód pochodzący z renty, emerytury, zasiłków opiekuńczych,
  • zarabiają najniższą krajową,
  • potrzebują szybkiego rozwiązania jakiegoś problemu, np. muszą kupić komputer dla dziecka,
  • stoją przed życiową decyzją,

Takie rozwiązanie jest sporym ułatwieniem w życiu. Dzięki rzetelnej firmie, jasnym warunkom i dobrowolnemu czasie spłaty, można dopasować parametry pożyczki do możliwości finansowych.

Ile kosztuje pożyczka bez zaświadczeń?

Przez nierzetelnych pożyczkodawców, pożyczki przez internet bez zaświadczeń mają złą renomę. Jednak jest to błędne myślenie.

Udzielanie pożyczek jest regulowane przez przepisy kodeksu cywilnego, dlatego zawieranie umów pożyczkowych jest w stu procentach bezpieczne.

Korzystanie z oferty firm pozabankowych wiąże się z opłatą. W tym przypadku do pożyczonej kwoty doliczane są odsetki obliczane w oparciu o rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, tzw. RRSO. Ten wskaźnik może zmienić się podczas weryfikacji wniosku. Firma bierze pod uwagę również indywidualną sytuację finansową klienta.

Koszt całkowity pożyczki zależy przede wszystkim od wielkości pożyczki oraz długości okresu spłaty. Warto przeanalizować koszty w oparciu o przykłady.

Przykład 1.

Klient zawiera umowę na 5 tysięcy złotych na rok. RRSO wynosi 9,57%, a rata to niewiele ponad 430 złotych miesięcznie.

Przykład 2.

Klient potrzebuje 10000 złotych na 2 lata. RRSO w tym przypadku wynosi 9,82%. Rata zmniejszyła się o 200 złotych miesięcznie.

Na co przeznaczyć pożyczone pieniądze?

Pożyczka na raty bez zaświadczeń może być udzielona nawet na 25 tysięcy złotych. To duża kwota, dzięki której można:

  • kupić samochód,
  • zrobić remont,
  • wyjechać na wakacje,
  • opłacić studia lub kurs prawa jazdy,
  • rozpocząć nowe życie za granicą,
  • opłacić leczenie.

To tylko niektóre z możliwości. Decyzja zależy od klienta i jego potrzeb, ponieważ instytucja pozabankowa nie wymaga deklaracji celu pożyczki.