Wernisaż wystawy prac Romana Muchy

piątek, 30.7.2021 09:55 447 0

29 lipca w bibliotece w Szczawnie-Zdroju odbył się wernisaż prac cenionego artysty Romana Muchy, którego postać na początku wernisażu przybliżyła słuchaczom dyrektor biblioteki Magdalena Klimczak.

Roman Mucha był pedagogiem, wybitnym grafikiem, twórcą ekslibrisów, plakatów, zaproszeń, listowników, znaków graficznych, herbów, kart pocztowych, datowników, medali, kolekcjoner, działacza kultury oraz regionalisty. Swoje prace prezentował na 71 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą, brał udział w 147 wystawach zbiorowych oraz brał udział we wszystkich Międzynarodowych Konkursach Ekslibrisu – zdobył wiele nagród i wyróżnień.

Widzowie mogli obejrzeć krótkie prezentacje ukazujące życie artysty. Jednocześnie oglądający mogli podziwiać ekslibrisy autorstwa córki artysty Marzanny Muchy, która nauczyła się trudnej sztuki tworzenia ekslibrisów od swojego taty. W przygotowywaniu wystawy uczestniczyła i służyła radą Małgorzata Jodłowska.

W wernisażu uczestniczył burmistrz Szczawna- Zdroju Marek Fedoruk, mieszkańcy oraz kuracjusze, a po zakończeniu spotkania goście wpisywali się do Księgi Pamiątkowej.

Wystawę można oglądać do 20.08.2021 r. Zapraszamy!

źródło: FB MBP w Szczawnie-Zdroju

Dodaj komentarz

Komentarze (0)