komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

Wentylacja w domu pasywnym

czwartek, 23.5.2019 15:21
kategorie artykułu:

Dom pasywny jest budynkiem, który charakteryzuje się niewielkim zapotrzebowaniem na energię cieplną. Przyjmuje się, iż wartość zapotrzebowania powinna wynosić mniej niż 15 kWh/(m2*rok). Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii w budownictwie, minimalizującej straty ciepła, zyskujemy efektywność energetyczną nieruchomości i oszczędność na kosztach ogrzewania. Domy pasywne to nie tylko dbanie o własny budżet, ale także o środowisko naturalne. Ważne jest, aby wszystkie instalacje w budynku wykonane były szczelnie, z najwyższej jakości materiałów. Tylko dzięki temu będziemy mogli uzyskać certyfikat domu pasywnego.

Niskie zapotrzebowanie na energię

Jak wspomnieliśmy powyżej, budynek pasywny charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na energię. Decydując się na budowę domu, warto już na początku zaznaczyć architektom, którzy będą przygotowywać dokumentację, iż chcemy wybudować dom pasywny. Pozwoli to na odpowiednie zaplanowanie instalacji oraz przygotowanie rozwiązań mających na celu obniżenie energochłonności obiektu.

Dom pasywny musi posiadać bardzo dobre parametry izolacyjne. Można je uzyskać między innymi dzięki wysokiej jakości materiałom budowlanym, a także odpowiedniemu prowadzeniu instalacji w budynku. Decydując się na obiekt o obniżonej energochłonności, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, na które składają się przede wszystkim materiały konstrukcyjne i instalacyjne. Osoby wybierające to rozwiązanie, mogą skorzystać z możliwości, jakie daje szybka pożyczka, aby elastycznie zarządzać budżetem przeznaczonym na budowę domu.

Rekuperacja

Decyzja o budowie domu pasywnego jest związana z wyborem odpowiedniego systemu wentylacji. Przede wszystkim musi on charakteryzować się szczelnością. Nie można zapominać, iż budynki pasywne co do zasady muszą być bardzo dobrze izolowane. Idealnym rozwiązaniem, polecanym przez specjalistów, jest rekuperacja.

To system, który polega na włączeniu do instalacji wentylacji mechanicznej rekuperatora, odzyskującego ciepło z powietrza atmosferycznego. Dzięki temu możemy znacznie obniżyć koszty ogrzewania domu, poprawiając jednocześnie komfort termiczny wewnątrz budynku. Chcąc zakupić rekuperator, należy wybierać spośród modeli markowych, certyfikowanych. Koszty można pokryć, korzystając z nowoczesnego sposobu finansowania, jakim jest np. szybka pożyczka.

Grawitacji mówimy nie!

Inwestorzy, szacując koszty budowy, zwykle szukają rozwiązań optymalnych ekonomicznie. Jest to zupełnie zrozumiałe. Warto jednak pamiętać, aby na wentylacji w domu pasywnym nie oszczędzać. Kusząca cenowo jest wentylacja grawitacyjna, która w przypadku tego rodzaju budynków nie spełni swojej funkcji.

Domy pasywne muszą charakteryzować się szczelnością. Między innymi z tego względu zupełnie wyklucza się wentylację grawitacyjną, która opiera się na zasysaniu świeżego powietrza otworami wentylacyjnymi, na zasadzie różnicy ciśnień. Powoduje to znaczne straty ciepła, które szacuje się na poziomie nawet 40%. Warto zatem, korzystając choćby z opcji szybka pożyczka, dofinansować budowę domu i wybrać efektywny system wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

Wentylacja w każdym domu jest jedną z ważniejszych instalacji, która zapewnia odprowadzanie wilgoci, zapachów, a także szkodliwych gazów, które mogą nagromadzić się w pomieszczeniach. Instalacji wentylacyjnej w domu pasywnym musimy poświęcić dużo uwagi, aby wybrać rozwiązanie skuteczne, które nie wpłynie negatywnie na parametry izolacyjne budynku.

 

 
dzisiaj, 1 godz temu
wtorek, 18.6.2019 09:19
wtorek, 18.6.2019 09:09
wtorek, 18.6.2019 09:05
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Praca na GoWork
Praca na GoWork
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Mati Autogaz
Mati Autogaz