komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 19 lutego 2020

Arnolda, Konrada

Weekend z promilami na wałbrzyskich drogach

wtorek, 11.2.2020 10:41 , komentarze: 0 , odsłony: 109
kategorie artykułu:

Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, mimo wielu apeli, cały czas eliminują z ruchu nietrzeźwych kierujących. W ten weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeszcze raz przypominamy. Nie ma przyzwolenia na jazdę po alkoholu!

Surowe konsekwencje czekają kierujących, którzy jeżdżą pod wpływem alkoholu. W miniony piątek po godzinie 9:30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali  26-latka, który jadąc ulicą Kłodzką w Jedlinie-Zdroju przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. W czasie kontroli okazało się, że mężczyzna kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało u wałbrzyszanina prawie promil alkoholu we krwi.
Następnego dnia około godziny 23 funkcjonariusze Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu zatrzymali na ul. Kolejowej w Szczawnie-Zdroju 40-letniego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę mając prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy nietrzeźwi kierujący muszą się liczyć z odpowiedzialnością karną za swoje zachowanie. Zgodnie z art. 178a Kodeksu Karnego za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele