WALK na finiszu

środa, 20.4.2016 09:54 641 0

Finał

MKS Basket Szczawno-Zdrój - Labo-Dent 75:64 (14:14, 18:12, 21:20, 22:18) (stan rywalizacji 1:0)

W finale Labo-Dent skazywany na wysoką porażkę (jak wszystkie ekipy grające z MKS) postawił twarde warunki liderom po rundzie zasadniczej. Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, a prowadzenie zmieniało się z jednej strony na drugą (13 zmian prowadzenia oraz 5 remisów). W 3 kwarcie gracze MKS'u za sprawą złej selekcji rzutowej Labo, po szybkich kontrach odskoczyli aż na 21 punktowe prowadzenie. Zanotowali run 26 : 0! Kiedy wydawało się, że wszystko jest już wyjaśnione, do desperackiego ataku zerwali się „stomatolodzy” po szybkich rzutach za 3 punkty i dobrej obronie zniwelowali prowadzenie do zaledwie 4 oczek. Jednak zabrakło im sił w końcówce i do ostatniego gwizdka przebieg wydarzeń na parkiecie kontrolowała ekipa Bartka Józefowicza. X-Factorem pierwszego pojedynku okazał Sebastian Narnicki, który zanotował 4 trafienia za 3 pkt i uzbierał w sumie 20 punktów (najwięcej w sezonie) na dobrej, wręcz wysokiej skuteczności, co było kluczem do wygrania przez MKS. Warto zaznaczyć, że w zwycięskiej ekipie zabrakło Adriana Stochmiałka, który stanowi poważną siłę w zespole zarówno w obronie, jak i w ataku. Niemniej jednak pierwszy mecz finałowy był godnym spotkaniem jak na Finał WALK 2016 – emocji oraz zwrotów akcji nie zabrakło. Dużo dobrej koszykówki po obu stronach parkietu. Kolejny akt finału już w niedzielę.

Mecz o 3. miejsce:
AluFast - Partners Nieruchomości 53:44 (6:15, 9:5, 22:11, 16:12) (stan rywalizacji 1:0)

W meczu o 3 miejsce Partners dość szybko wziął się do roboty z AluFastem. Wyszli nawet na 9 punktowe prowadzenie. Jednak im dłużej trwał mecz, tym szybciej brakło pomysłów na grę w ataku ekipie „deweloperów”. Skrzętnie wykorzystywali to świebodziczanie punktując oczko za oczkiem i w konsekwencji wychodząc na prowadzenie, które wzrastało z minuty na minutę. W końcowej fazie meczu już w zasadzie kontrolowali spotkanie wygrywając je 9 punktami i tym sposobem AluFast wyszedł na jeden mecz do zwycięstwa w serii o trzecie miejsce WALK 2016.

Mecz o 5. miejsce:
Basket Śródmieście - Court B.G. 50:49 (18:4, 4:15, 16:10, 12:20) (stan rywalizacji 1:0)

W meczu o 5 pozycję Basket Śródmieście podejmował Court BG. W tym spotkaniu ekipa Grzegorza Strzelca prowadziła praktycznie przez całe spotkanie. Sytuacja wymknęła się spod kontroli pod sam koniec meczu, kiedy wydawało się że jest już "po ptakach” do ataku zerwali się boguszowianie mając szanse na zwycięstwo w ostatnim rzucie meczu. Jednak na ich nieszczęście było pudło i to Basket Śródmieście zainkasował zwycięstwem pierwszy pojedynek.

Kolejne mecze w seriach już 24.04 w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

źródło: OSiR w Wałbrzychu