Wałbrzyski policjant pokonał 100 km

wtorek, 11.9.2018 16:56 848 0

W minioną sobotę wałbrzyski policjant asp. szt. Grzegorz Karwacki wystartował w zorganizowanym w Krynicy-Zdroju w w województwie małopolskim ultramaratonie w "Biegu 7 Dolin". Funkcjonariusz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dystans 100 km pokonał w czasie 16:19:27.

Zawodnicy wystartowali 9 września bm. o godzinie 3 w nocy. Trasa przygotowana została po Beskidzie Sądeckim. Były liczne długie podbiegi oraz zbiegi o łącznych przewyższeniach +3970m / -3980m. To więc nie lada wyczyn przygotować się do startu na takim dystansie i ukończyć go w określonym przez organizatora limicie czasu. Tym razem wyznaczony on był na 17 godzin.

Najlepsi finiszowali już po 9 godzinach. Na 479 sklasyfikowanych w ultramaratonie zawodników asp. szt. Grzegorz Karwacki uplasował się na 389 miejscu z czasem 16:19:27, a w kategorii Masters M-45 był 48. 152 osoby nie wytrzymały trudów trasy i nie dotarły do mety.

Warto dodać, że asp. szt. Grzegorz Karwacki był jedynym wałbrzyskim biegaczem zgłoszonym do zawodów, który stanął na starcie w Krynicy-Zdroju na dystansie 100 km. W zeszłym roku ukończył pełny dystans Ironman Challenge Poznań Triathlon na dystansie 226 km. Naszemu policjantowi życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do kolejnych celów sportowych.

Źródło: KMP Wałbrzych