Wałbrzyska strefa sfinansuje inwestycję wodno-kanalizacyjną przy Villardczyków

wtorek, 19.5.2020 10:25 345 0

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z Wałbrzyskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji uzbroi teren inwestycyjny przy ul. Villardczyków w dzielnicy Poniatów. Wartość projektu sięga blisko 6 mln złotych.  Sieć wodociągowa będzie przebiegała przez teren inwestycyjny strefy oraz działki należące do gminy Wałbrzych.
Dziś w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" spotkaliśmy się z Zarządem Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, z którym podpisaliśmy porozumienie dotyczące inwestycji polegającej na uzbrojeniu w sieć wodociągową i kanalizacyjną, należącego do wałbrzyskiej strefy, terenu przy ul. Villardczyków – wyjaśnia dr Piotr Sosiński, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

- Inwestycja w dużej mierze finansowana jest ze środków WSSE i ma zostać przeprowadzona szybko, w ciągu najbliższych kilku miesięcy. To przedsięwzięcie wodno-kanalizacyjne będzie korzystne dla mieszkańców Wałbrzycha i okolic ale przede wszystkim dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych, którzy właśnie przy ulicy Villardczyków będą mogli prowadzić swoją działalność gospodarczą i realizować swoje projekty. Mamy nadzieję, że inwestycja zakończy się w pierwszym kwartale przyszłego roku – podsumował prezes Sosiński.

Zadanie zakłada budowę sieci wodociągowej o łącznej długości ponad 2 kilometrów oraz 1,5 km sieci kanalizacyjnej. Uzbrojone zostanie ponad 28 ha terenu, co wpłynie na ich atrakcyjność inwestycyjną. Ze strony Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” porozumienie podpisali - dr Piotr Sosiński prezes WSSE oraz Krzysztof Drynda wiceprezes WSSE a ze strony Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji - Marek Mielniczuk prezes WPWiK i jego zastępca Tomasz Senyk. 

Na części terenu przy ul. Villardczyków wałbrzyska strefa realizuje projekt budowy hali przemysłowej o powierzchni 5 000 m kw. , która oferowana będzie przedsiębiorcom pod wynajem. Budowa obiektu powinna rozpocząć się w drugiej połowie 2020 roku. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz