komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 23 września 2020

Tekli, Boguslawa

Wałbrzyska Konwencja Koalicji Obywatelskiej

poniedziałek, 7.10.2019 11:10 , komentarze: 0 , odsłony: 438
kategorie artykułu:

Koalicja Obywatelska w regionie wałbrzyskim pokazała siłę zapełniając po brzegi aulę w wałbrzyskim PWSZ. Była energia, pełne emocji wystąpienia liderów i wiele konkretów lokalnych samorządowców, którzy mają się czym pochwalić nie tylko w czas kampanii. Komisarz Elżbieta Bieńkowska i wszyscy mówcy podkreślali, że 13 października czekają nas najważniejsze  wybory od 30 lat.

Gościem honorowym konwencji Koalicji Obywatelskiej była komisarz Elżbieta Bieńkowska, która odwoływała sie społecznego sumienia  wyborców mówiąc: Z perspektywy Brukseli bardziej widać, jak jesteśmy tłamszeni,  ale wierzę, że to się zmieni. Była Ministra Rozwoju Regionalnego,  senatorka VIII kadencji oraz Minister Infrastruktury i Rozwoju mówiła o konieczności walki  o wolność – Po 30 latach znowu walczymy o wolność sądów, mediów, o decydowanie kogo możemy kochać, a kogo nie itd, znów ktoś nam mówi jak mamy żyć, a myśleliśmy, że reżim mamy już za sobą.

Tomasz Siemoniak, poseł,  były Minister Obrony Narodowej przypominał o naszej dolnośląskiej tradycji, o pokoleniach, które budowały tożsamość na naszej dolnośląskiej ziemi, kontrując wypowiedzi obozu rządowego o Dolnym Śląsku jako eksperymencie socjologicznym.

Nieformalny lider KO Dr Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha przytoczył znane słowa Winstona Churchilla „ Nigdy, przenigdy się nie poddawaj” i zachęcał do ignorowania sondaży, które już nie raz zawiodły. Samorządowcy, m.in. Prezydent Wałbrzych, a  także zaproszona na konwencję Prezydent Świdnicy,  Beata Moskal- Słaniewska  przytaczali przykłady świadczące o tym, że strona rządowa już teraz małymi kroczkami zabiera kolejne kompetencje samorządom i kolejne pieniądze. Padały retoryczne pytania: Czy chcemy żyć w centralnie zarządzanym, reżimowym Państwie? Czy chcemy żyć bez wolności i w strachu? I czy zawalczymy o to, co zdobyliśmy w 1989 roku?

Samorządowcy z Dzierżoniowa, Ząbkowic, Kłodzka, Wałbrzycha i Świdnicy przedstawiali  kandydatów na posłów i senatorów, podkreślając ich dobre przygotowanie merytoryczne i fakt, że są osobami znającymi region. Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Partia Zielonych i Inicjatywa Polska mówiły jednym głosem podkreślając zgodność, jednomyślność i gotowość  na zbudowanie wspólnego rządu. Entuzjazm wywołały też pozdrowienia nagrane dla uczestników konwencji przez kandydatkę na Premiera Małgorzatę Kidawę Błońską.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 4 godz temu
poniedziałek, 21.9.2020 13:44
poniedziałek, 21.9.2020 11:38
poniedziałek, 21.9.2020 10:31
poniedziałek, 21.9.2020 09:09
czwartek, 17.9.2020 12:48
czwartek, 17.9.2020 12:41
czwartek, 17.9.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele