komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 20 października 2019

Ireny, Kleopatry

Wałbrzyska Konwencja Koalicji Obywatelskiej

poniedziałek, 7.10.2019 11:10 , komentarze: 0 , odsłony: 125
kategorie artykułu:

Koalicja Obywatelska w regionie wałbrzyskim pokazała siłę zapełniając po brzegi aulę w wałbrzyskim PWSZ. Była energia, pełne emocji wystąpienia liderów i wiele konkretów lokalnych samorządowców, którzy mają się czym pochwalić nie tylko w czas kampanii. Komisarz Elżbieta Bieńkowska i wszyscy mówcy podkreślali, że 13 października czekają nas najważniejsze  wybory od 30 lat.

Gościem honorowym konwencji Koalicji Obywatelskiej była komisarz Elżbieta Bieńkowska, która odwoływała sie społecznego sumienia  wyborców mówiąc: Z perspektywy Brukseli bardziej widać, jak jesteśmy tłamszeni,  ale wierzę, że to się zmieni. Była Ministra Rozwoju Regionalnego,  senatorka VIII kadencji oraz Minister Infrastruktury i Rozwoju mówiła o konieczności walki  o wolność – Po 30 latach znowu walczymy o wolność sądów, mediów, o decydowanie kogo możemy kochać, a kogo nie itd, znów ktoś nam mówi jak mamy żyć, a myśleliśmy, że reżim mamy już za sobą.

Tomasz Siemoniak, poseł,  były Minister Obrony Narodowej przypominał o naszej dolnośląskiej tradycji, o pokoleniach, które budowały tożsamość na naszej dolnośląskiej ziemi, kontrując wypowiedzi obozu rządowego o Dolnym Śląsku jako eksperymencie socjologicznym.

Nieformalny lider KO Dr Roman Szełemej prezydent Wałbrzycha przytoczył znane słowa Winstona Churchilla „ Nigdy, przenigdy się nie poddawaj” i zachęcał do ignorowania sondaży, które już nie raz zawiodły. Samorządowcy, m.in. Prezydent Wałbrzych, a  także zaproszona na konwencję Prezydent Świdnicy,  Beata Moskal- Słaniewska  przytaczali przykłady świadczące o tym, że strona rządowa już teraz małymi kroczkami zabiera kolejne kompetencje samorządom i kolejne pieniądze. Padały retoryczne pytania: Czy chcemy żyć w centralnie zarządzanym, reżimowym Państwie? Czy chcemy żyć bez wolności i w strachu? I czy zawalczymy o to, co zdobyliśmy w 1989 roku?

Samorządowcy z Dzierżoniowa, Ząbkowic, Kłodzka, Wałbrzycha i Świdnicy przedstawiali  kandydatów na posłów i senatorów, podkreślając ich dobre przygotowanie merytoryczne i fakt, że są osobami znającymi region. Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Partia Zielonych i Inicjatywa Polska mówiły jednym głosem podkreślając zgodność, jednomyślność i gotowość  na zbudowanie wspólnego rządu. Entuzjazm wywołały też pozdrowienia nagrane dla uczestników konwencji przez kandydatkę na Premiera Małgorzatę Kidawę Błońską.

 

Wasze komentarze

SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele