Wałbrzyscy policjanci zwycięzcami turnieju piłki nożnej w Kątach Wrocławskich [Foto]

poniedziałek, 19.9.2022 15:31 165 0

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zaprezentowali się w miniony piątek podczas I Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Wrocławskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu. Nasi funkcjonariusze wygrali cztery z sześciu spotkań i ostatecznie zostali zwycięzcami turnieju. W finale wałbrzyscy mundurowi pokonali 2:0 Komendę Powiatową Policji w Polkowicach.

Zawody rozegrane zostały na stadionie lekkoatletycznym w Kątach Wrocławskich, a honorowy patronat objął nad nimi Komendant Wojewódzkie Policji we Wrocławiu.

W rozgrywkach grupowych na wałbrzyskich policjantów czekały cztery drużyny. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zremisowali 1:1 z gospodarzami turnieju Komendą Miejską Policji we Wrocławiu, 9:0 pokonali Starostwo Powiatowe we Wrocławiu, również 9:0 rozgromili ekipę Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy i 1:1 zremisowali z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy, awansując do półfinału z drugiego miejsca.

W ½ finału zespół z Wałbrzycha wygrał z Komendą Powiatową Policji w Kłodzku 3:1, a w wielkim finale pokonał 2:0 Komendę Powiatową Policji w Polkowicach.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został wałbrzyski golkiper Marcin Jaskółowski, a nagrodę fair play otrzymał emerytowany funkcjonariusz grający w barwach Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu Bronisław Janik.