Wałbrzyscy policjanci rozmawiali z uczniami o cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej nieletnich

środa, 23.6.2021 12:03 263 0

Wałbrzyscy policjanci prowadząc działania prewencyjne, tym razem odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Ceramicznych w Szczawnie-Zdroju. Dwukrotnie w ciągu minionego tygodnia spotkali się z uczęszczającą do szkoły młodzieżą. Celem spotkań było przekazanie młodym użytkownikom sieci wiedzy na temat mogących ich spotkać zagrożeń. Funkcjonariusze poruszyli także temat gróźb składanych w sieci, skutków oraz sposobów na radzenie sobie z tą formą przemocy, a także odpowiedzialności karnej za tego typu czyny. W spotkaniach udział wzięło łącznie 231 osób.

Funkcjonariusze z Zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w dniach 14 i 17 czerwca odwiedzili młodzież uczącą się w Zespole Szkół Ceramicznych w Szczawnie Zdroju.

Tematem przewodnim spotkania było przekazanie wiedzy o zagrożeniach towarzyszących podczas korzystania z nowych technologii, ale również omówienie odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne w obszarze cyberprzestępczości.

Uczniowie mogli w ciekawy sposób dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać w trakcie ich przygody z Internetem. Jednocześnie młodzież mogła poznać konsekwencje prawne, wynikające z popełniania przestępstw przy użyciu tego rodzaju środków łączności, w tym m.in. gróźb kierowanych do innych użytkowników.

W spotkaniach udział wzięło łącznie 231 osób.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)