Wałbrzyscy policjanci rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze i o numerze alarmowym 112

środa, 11.5.2022 11:17 117 0

Dwaj policjanci prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy w poniedziałek i we wtorek odwiedzili uczniów oraz przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Wałbrzychu. Funkcjonariusze omówili dokładnie podstawowe zagadnienia dotyczące ruchu drogowego oraz opowiedzieli, jak dokonać zgłoszenia na numer alarmowy 112.

Wałbrzyscy policjanci każdego dnia działają profilaktycznie, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa młodych mieszkańców naszego miasta. Dlatego też wczoraj st. sierż. Aleksander Karkosz, a dzisiaj mł. asp. Paweł Łabuda - mundurowi z wałbrzyskiej prewencji kryminalnej - w gmachu przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu spotkali się najpierw z uczniami klas I-III, a następnie z przedszkolakami. Łącznie w zajęciach udział wzięło ponad 200 młodych wałbrzyszan.

Podczas prelekcji funkcjonariusze zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach i przechodzenia przez ulicę. Najmłodsi bardzo chętnie brali udział w zainscenizowanych scenkach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Policjanci wytłumaczyli również najmłodszym uczestnikom prelekcji, dlaczego tak ważna jest jazda samochodem w specjalnym foteliku oraz jak prawidłowo zapiąć pasy bezpieczeństwa. Przekazali młodym wałbrzyszanom elementy odblaskowe i zwrócili uwagę na to, jak ważne jest ich noszenie po zmroku.

Dodatkowo policjanci przypomnieli, w jaki sposób należy korzystać z numeru alarmowego 112. Chociaż większość dzieci znała procedury, funkcjonariusze omówili, co powinno znaleźć się w zgłoszeniu, aby dyspozytor jak najszybciej mógł wysłać na miejsce służby ratunkowe. Najmłodsi byli bardzo dobrze przygotowani do spotkania z funkcjonariuszami i podawali wiele przykładów, z którymi mogliby się zwrócić się o pomoc przy wykorzystaniu numeru alarmowego Centrum Powiadamiana Ratunkowego.

We wtorkowe przedpołudnie duże zainteresowanie najmłodszych wzbudził policyjny radiowóz i sprzęt wykorzystywany przez policjantów w czasie służby, który pojawił się na terenie placówki oświatowej.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)