Wałbrzyscy policjanci również pełnią służbę na granicy z Białorusią

czwartek, 25.11.2021 09:56 291 0

Na granicy polsko-białoruskiej, gdzie wciąż jest niespokojnie, służbę pełnią również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Na terenie województwa podlaskiego oraz lubelskiego obecni są rotacyjnie wałbrzyscy funkcjonariusze ruchu drogowego oraz ci policjanci, którzy aktualnie przebywają na doszkoleniach w oddziałach prewencji we Wrocławiu oraz w Warszawie.

Bezpieczeństwo na polsko-białoruskiej granicy, a zarazem zewnętrznej granicy UE, jest strzeżone przez funkcjonariuszy wielu służb mundurowych. Aktualnie sytuacja na pograniczu polsko-białoruskim, poprzez wprowadzenie stanu wyjątkowego, wymaga wsparcia dla Straży Granicznej i miejscowych sił policyjnych. Dlatego też od kilku tygodni funkcjonariusze z wałbrzyskiej komendy także pełnią służbę w tym rejonie i strzegą bezpieczeństwa granic.

Na wschód naszego kraju z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy kontrolują każdy przejeżdżający drogami dojazdowymi do granicy samochód. Natomiast funkcjonariusze aktualnie przebywający na szkoleniach w Oddziałach Prewencji Policji we Wrocławiu oraz w Warszawie - a w tym drugim przypadku dokładnie w Piasecznie -  pełnią służbę przy samej granicy, dbając o to, by nielegalni migranci nie przedostali się do Polski.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)