Wałbrzyscy policjanci podsumowali niedzielne działania „Prędkość”. 66 wykroczeń w tym zakresie i dwa zatrzymane prawa jazdy

poniedziałek, 15.1.2024 11:37 509 1

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nadmierna prędkość są częstymi przyczynami wypadków drogowych, szczególnie w okresie zimowym. Wałbrzyscy policjanci prowadzą więc działania, aby wyeliminować z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy w tym zakresie. Wczoraj na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego przeprowadzone zostały działania „Prędkość”. Funkcjonariusze ujawnili 66 wykroczeń związanych z jej przekroczeniem, a dwie osoby utraciły uprawnienia na najbliższe trzy miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym.

W trakcie akcji funkcjonariusze dokonali łącznie 160 kontroli drogowych i ujawnili 66 wykroczeń, które dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze objęli swoim działaniem Wałbrzych oraz powiat wałbrzyski, realizując zadania statycznie na punktach kontrolnych oraz przy użyciu wideorejestratora zainstalowanego w nieoznakowanym radiowozie, uwzględniając przy tym w szczególności rejony przejść dla pieszych.

W ciągu całego dnia dwie osoby na ul. Uczniowskiej utraciły uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Najpierw około godziny 11:30 kierująca samochodem osobowym kobieta jechała z prędkością 103 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h, a około godziny 16:30 w tym samym miejscu innym samochodem osobowym z prędkością 102 km/h poruszał się mężczyzna. Oboje sprawcy tych poważnych wykroczeń ukarani zostali mandatami karnymi.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 18.01.2024 12:09
# stop KMP w Wałbrzychu