Wałbrzyscy policjanci podczas pełnienia służby uratowali życie 75-letniemu mężczyźnie

wtorek, 17.3.2020 10:04 1574 0

16 marca dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu sierż. szt. Paweł Głębocki i sierż. Paweł Sasim, podczas pełnienia służby uratowali życie 75-letniemu mężczyźnie, który bez funkcji życiowych leżał na chodniku przy ul. Dunikowskiego w Wałbrzychu. Policjanci natychmiast podjęli czynności reanimacyjne i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Po trwającej 45 minut resuscytacji krążeniowo- oddechowej, przywrócono funkcje życiowe mężczyzny. Szybka i prawidłowa reakcja mundurowych pozwoliła na uratowanie mężczyźnie życia.

Dwóch dzielnicowych z „jedynki” sierż. szt. Paweł Głębocki i sierż. Paweł Sasim pełnili służbę w patrolu zmotoryzowanym w dzielnicy Piaskowa Góra. Około godz. 10:00 podbiegł do nich mężczyzna i poinformował o leżącym na chodniku nieprzytomnym mężczyźnie, który przed chwilą miał się przewrócić. Funkcjonariusze niezwłocznie pobiegli we wskazane miejsce, gdzie zobaczyli leżącego na chodniku 75-letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu przez policjantów czynności życiowych okazało się, że brak jest oddechu oraz brak wyczuwalnego tętna. W związku z powyższym natychmiast podjęli czynności reanimacyjne i prowadzili je na przemian do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Po trwającej 45 min reanimacji, wspólnie z zespołem medycznym, udało się przywrócić funkcje życiowe.

Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego oświadczył, iż tylko natychmiastowe podjęcie czynności reanimacyjnych przez funkcjonariuszy, pozwoliło na przywrócenie funkcji życiowych mężczyźnie. 75-letni mieszkaniec Wałbrzycha został przewieziony do szpitala, celem ustalenia przyczyny utraty przytomności. 
Nie ma wątpliwości, że obaj policjanci podczas podjętych czynności wykazali się dużym doświadczeniem i czujnością. Szybka i prawidłowa reakcja mundurowych, pozwoliła na uratowanie mężczyźnie życia.
źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)