Wałbrzyscy policjanci apelują przez megafony o pozostanie w miejscach zamieszkania i nie grupowanie się osób

sobota, 28.3.2020 12:19 1018 0

W związku z obowiązującym stanem epidemii i wprowadzonymi przez Rząd nowymi obostrzeniami, w trosce o bezpieczeństwo własne oraz swoich bliskich, wałbrzyska policja nawołuje do mieszkańców, aby pozostali w miejscach zamieszkania, jeżeli nie muszą wychodzić z domu. Funkcjonariusze z radiowozów apelują do wałbrzyszan, by byli odpowiedzialni i nie grupowali się, a także zachowali bezpieczny odstęp od siebie.

O tym, że w obecnych czasach nie powinniśmy opuszczać miejsc zamieszkania bez wyraźnych powodów, wie już chyba każdy. Wałbrzyska policja przypomina o tym dodatkowo. Na ulicach naszego miasta można zauważyć radiowozy, które przez megafon apelują do pozostania w domach. Funkcjonariusze nawołują mieszkańców także do nie grupowania się i zachowania odstępu około 2 metrów od siebie.

„Uwaga uwaga! Policja informuje. Mamy stan epidemii, grupowanie się osób jest zabronione, chroń siebie i bliskich” - apeluje policja z radiowozów.
Przypomnijmy, że w Polsce obowiązuje stan epidemii. Dodatkowo w miniony wtorek zostały wprowadzone nowe obostrzenia Rządu. Wyjścia z miejsc zamieszkania powinny zostać ograniczone do minimum. Można wyjść po zakupy, do apteki, czy do lekarza. Dozwolone są podróże do pracy. Jeśli chodzi o spacery, to zalecane jest ograniczanie ich do minimum. Gdy wybieramy się na przechadzkę to tylko w towarzystwie jednej osoby lub najbliższej rodziny.
Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy są dla ludzi, a nie przeciwko nim, chodzi przecież o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. To jest najważniejsze.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)