Wałbrzych Miastem Szans w konkursie Newsweeka

piątek, 13.6.2014 12:00 1445 0

Miasto Walbrzych zwycięzcą konkursie "Miasto Szans. Miasto Zrównoważonego Rozwoju" zorganizowanym przez PwC  oraz tygodnik Newsweek Polska. Nagrodę i  wyróżnienia wręczono podczas sesji plenarnej drugiego dnia Kongresu Regionów w Świdnicy.
Zrównoważony rozwój miast jest tematem obecnym na szczeblu europejskim od kilkunastu lat, kiedy to pojawily sie pierwsze konwencje wyznaczajace  kierunki rozwoju miast w tym obszarze.  Wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju zależy od specyfiki miast, obszarów lub regionów oraz wyzwań i szans, jakie przed nimi stoją, a także od ich uwarunkowań społecznych, 
środowiskowych i ekonomicznych.

Organizatorzy analizują już od czterech lat dobre praktyki polskich miast w konkursie "Miasto Szans - Miasto Zrównoważonego Rozwoju". Coraz więcej z nich podejmuje działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dzięki dostępnym narzędziom takim jak np. Nowa Perspektywa Finansowa UE, strategie niskoemisyjne, zrównoważonego rozwoju czy zielonej gospodarki zwiększa się znaczenie planowania strategicznego rozwoju miast i regionów, w tym inwestycji.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursy  "Miasto szans. Miasto zrównowazonego rozwoju" zostało miasto Walbrzych.  Nagrodę przyznano za działania na rzecz poprawy infrastruktury, w szczególności budownictwa i transportu miejskiego. 
Jednym z celów tych działań jest zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej.

- To dla nas bardzo ważne wyróżnienie i potwierdzenie, że przyjęta przez nas strategia i konsekwentnie wdrażane programy są  doceniane na arenie  krajowej - uważa Roman Szełemej Prezydent Walbrzycha.

Źródło: UM Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)