Wakacyjne spotkania policjantów z dziećmi, to okazja do porozmawiania nimi o bezpieczeństwie

piątek, 12.8.2022 15:50 137 0

Policjanci prewencji kryminalnej wałbrzyskiej komendy w tym tygodniu po raz kolejny spotkali się z dziećmi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Zajęcia tym razem odbyły się w wałbrzyskim Aqua Zdroju mieszczącym się na na Białym Kamieniu oraz na terenie pensjonatu Sowia Grapa w Rzeczce, gdzie przebywają młodzi uczestnicy półkolonii.

Policjanci wałbrzyskiej komendy przypomnieli dzieciom przebywającym na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego główne zasady poruszania się po drogach. Były informacje o bezpieczeństwie w ruchu pieszych oraz o ruchu rowerzystów. Nie zabrakło również tematów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Funkcjonariusze przypomnieli, że bezwzględnie należy wykonywać polecenia ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stosować się do regulaminów kąpielisk, a także przekazali informacje nt. zagrożeń wynikających z korzystania z niestrzeżonych zbiorników wodnych. Była także mowa o tym jak poprawnie wykonać zgłoszenie na numer alarmowy 112 oraz o właściwym zachowaniu się wobec nieznajomych osób.

W Aqua Zdroju dzieci miały okazję zobaczyć jak wewnątrz wygląda radiowóz policyjny ruchu drogowego, a także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez funkcjonariuszy w służbie. W Rzeczce natomiast policjanci przekazali najmłodszym opaski odblaskowe do noszenia na wierzchniej odzieży w porze nocnej. W trakcie pogadanek policjanci po raz kolejny poinformowali o konkursie „Artystyczny przeWODNIK”, w którym do wykonania jest 60-sekundowy spot filmowy lub praca plastyczna zrealizowana dowolną techniką. Obrazować one mają bezpieczny sposób zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą oraz promować zdrowy i aktywny tryb życia. Łącznie w zajęciach udział wzięło około 60 dzieci.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)