komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 22 lutego 2019

Marty, Malgorzaty

Wakacje jak z obrazka - pod Atlantami

piątek, 22.6.2018 14:07 , komentarze: 0 , odsłony: 437
kategorie artykułu:

Biblioteka pod Atlantami zaprasza wszystkich mieszkańców Wałbrzycha do wspólnego spędzenia "Wakacji jak z obrazka".

Jak co roku na najmłodszych czekają bezpłatne zajęcia wakacyjne. Na uczestników „bibliotecznych” wakacji czekają warsztaty literackie, plastyczne, multimedialne, projekcje filmowe, prezentacje multimedialne i wiele innych wydarzeń.

Podczas wakacji realizowany będzie projekt „Wałbrzyskie legendy 3.0”, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach tego projektu zorganizujemy warsztaty tworzenia gier komputerowych w aplikacji „Action Track”.

W naszym projekcie chcemy napisać na nowo legendy naszego miasta, w wersjach bardziej dostępnych dla młodych ludzi. Chcemy pokazać, że legendy nie brały się znikąd, ale że tworzyli je ludzie, a ich kształt zależał w dużym stopniu od czasów, w których żyli. Gotowe teksty legend chcemy „przełożyć” z języka literackiego na elektroniczny i z pomocą aplikacji Action Track przygotować i udostępnić w formie gier komputerowych – wyjaśnia koordynator projektu Arkadiusz Łapka z Biblioteki pod Atlantami.

Zajęcia odbywać się będą w bibliotece w Śródmieściu oraz filiach na Piaskowej Górze i na Podzamczu. Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są w Bibliotece pod Atlantami oraz na stronie atlanty.pl.

Dorosłych mieszkańców Śródmieścia i innych dzielnic Wałbrzycha zapraszamy do skorzystania z „Latoteki, czyli letniej czytelni na mieście”. Przez dwa wakacyjne miesiące, od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 – 16.00 na Placu Kościelnym na każdego spragnionego chwili odpoczynku i dobrej lektury czekało będzie miejsce z wygodnymi leżakami, fotelami i pufami oraz regałami z bieżącą prasą i ciekawymi książkami. Codziennie odbywały będą się tam również „Spotkania z Panią Książką”, czyli godzinne animacje dla dzieci. Letnia czytelnia rozpoczyna swoją działalność 4 lipca o 10.00, a kończy piknikiem 31 sierpnia o 10.00.

Latoteka powstała w ramach projektu „Finansowe i planistyczne narzędzia w programowaniu i wdrażaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Wałbrzycha”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Plan wakacji: kliknij TUTAJ

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
czwartek, 21.2.2019 10:51
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork