W Zamku Grodno rozegrano Turniej Rycerski [Foto]

środa, 12.10.2022 18:52 166 0

We wtorek 11 października na dziedzińcu Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim odbył się XIV Turniej Rycerski „Czas Pokoju”, którego organizatorem jest Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. UNICEF w Walimiu.

Przed obliczem Króla Mirosława I Mądrego, w którego wcielił się Mirosław Potapowicz członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego oraz Królowej, którą została Jolanta Omyła Dyrektor MOS im. UNICEF w Walimiu, stawiło się 12 drużyn które składały się z rycerzy, dam dworu oraz giermków.

Drużyny rywalizowały ze sobą w myśl zasad kodeksu rycerskiego (fair play) w konkurencjach sprawnościowych, a także prezentowały stroje rycerskie, dam dworu i giermka. Podczas turnieju uczestnicy mogli również zwiedzić Zamek Grodno pod opieką przewodnika.

Zakończeniem turnieju było wspólne ognisko. Coroczny turniej ma na celu przeniesienie uczestników w czasy średniowiecza, zapoznanie ich z postaciami historycznymi, rozbudzenie zainteresowań historią regionu, integrację szkół i placówek, a przede wszystkim dobrą zabawę.

Wyniki rywalizacji:
I miejsce zajęła drużyna „Mrocznych Wikingów” z COPOW „Catharina” w Nowym Siodle,
II miejsce „Szlachetna Trójca” z MOS im. UNICEF Walimia,
III miejsce Ex aequo zajęła drużyna „Sabath” z MOW z Sobótki oraz „Rycerze z Siodła” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Siodle.

Patronat honorowy nad wydarzeniem XIV Turniej Rycerski „Czas Pokoju” objął Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)