komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 23 maja 2019

Iwony, Dezyderego

W Walimiu działa Klub Integracji Społecznej

środa, 10.4.2019 09:09 , komentarze: 0 , odsłony: 227
kategorie artykułu:

5 kwietnia przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Walimiu rozpoczął działalność Klub Integracji Społecznej Muflon. Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPO WD na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa 9 Włączenie społeczne, działanie 9.1 Aktywna Integracja, realizowany przez Fundację „ Merkury” z siedzibą w Wałbrzychu.
Projekt jest skierowany do kobiet w wieku 18-59 oraz mężczyzn 18-64, bezrobotnych ( III profil ) lub osób biernych zawodowo (nie zarejestrowanych w PUP), które spełniają minimum jedno z poniższych kryteriów:
– są niepełnosprawne,
– wychowują niepełnosprawne  dzieci,
– posiadają wykształcenie maksymalnie gimnazjalne,
– mają trudności po opuszczeniu Zakładu Karnego,
– korzystają z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej,
– wychodzą z uzależnienia od alkoholu lub narkotyków.
W ramach Klubu Integracji Społecznej, 12 osób z Gminy Walim w ciągu 6 miesięcy będzie mogło skorzystać z udziału w zajęciach z psychologiem, pedagogiem, radcą prawnym, doradcą zawodowym, poszerzą swoją wiedzę i umiejętności wychowawcze i rodzicielskie. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w kursie pierwszej pomocy, będą uczestniczyli w zajęciach klubowych oraz w piknikach integracyjnych. Przejdą cykl szkoleń zawodowych, ukierunkowanych według indywidualnych predyspozycji i preferencji każdego uczestnika, popartych opinią doradcy zawodowego. Zwieńczeniem działań Klubu Integracji Społecznej Muflon, będzie możliwość podjęcia zatrudnienia zgodnie z uzyskanymi kwalifikacjami zawodowymi, w ramach 3-miesięcznego stażu zawodowego finansowanego przez Fundację.

źródło: UG Walim

 

Wasze komentarze


Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE