W świąteczny czwartek dwie osoby zatrzymane za jazdę pomimo sądowych zakazów

sobota, 18.6.2022 11:25 231 0

Wałbrzyscy policjanci w świąteczny czwartek zatrzymali dwóch kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych i wsiedli „za kółko” samochodów osobowych. Teraz obaj mężczyźni w wieku 29 i 51 lat po raz kolejny staną na wokandzie. Tym razem mogą już trafić za kraty więzienia.

Funkcjonariusze przez cały czas zwracają szczególną uwagę na przestępców drogowych. Wczoraj wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych tego typu kierujących.

Najpierw około godziny 13:30 na ul. Długiej w Wałbrzychu policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 51-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc, który miał wydane w 2021 i 2022 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu już tych zakazy kierowania pojazdami.

Późnym wieczorem natomiast – około godziny 23:00 - w Wałbrzychu na ul. Batorego funkcjonariusze zespołu wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu kontrolowali poruszającego się samochodem osobowym 29-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna ten posiadał wydany w 2021 roku zakaz kierowania pojazdami orzeczony również przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Przypominamy, że w przypadku popełnienia tego typu przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz

Komentarze (0)