komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 13 sierpnia 2020

Diany, Hipolita

W Głuszycy biblioteka miejscem przyjaznym rozwojowi lokalnej kultury

poniedziałek, 20.7.2020 12:07 , komentarze: 0 , odsłony: 149
kategorie artykułu:

- Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w okresie od marca do września br. realizuje zadanie pn. "Biblioteka - miejsce przyjazne rozwojowi lokalnej kultury" - informuje Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP, koordynująca projekt.

Dzięki pozyskanym środkom pomieszczenia głuszyckiej biblioteki zostały doposażone m.in. w: nowe stoły, fotele, lady biblioteczne, regał dziecięcy, stojak na prasę, by przy okazji organizacji spotkań edukacyjno-kulturalnych wspierać promocję dziedzictwa i zasobów kulturowych, historycznych i przyrodniczych obszaru LGD. Zwieńczeniem projektu będzie zaplanowane na wrzesień br. spotkanie edukacyjne w głuszyckiej bibliotece dotyczące ochrony przyrody z udziałem m.in. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Głuszycy oraz seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głuszycy, a także przedstawicieli gmin z obszaru działania Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”.

Przypomnijmy, że w ramach projektu grantowego „Dbajmy o naszą lokalną kulturę i dziedzictwo” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Sowiogórskie” Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymało grant w wysokości 15.990 zł. Zadanie „Biblioteka – miejsce przyjazne rozwojowi lokalnej kultury” realizowane jest w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 09:27
poniedziałek, 3.8.2020 09:32
piątek, 31.7.2020 09:47
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz