W czasie wolnym podjęli czynności służbowe - niebawem w zakładzie karnym zamelduje się poszukiwany mężczyzna

środa, 27.3.2024 11:18 136 0

25 marca dwaj policjanci wałbrzyskiego garnizonu uzyskali informację o tym, gdzie znajduje się poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna. Mundurowi, pomimo iż mieli wtedy czas wolny od służby, podjęli późnym wieczorem czynności służbowe i zatrzymali w dzielnicy Rusinowa skazanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu mężczyznę. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli przy 34-latku także narkotyki.

Było po godzinie 21:00, kiedy policjant prewencji drugiego komisariatu, wspólnie z funkcjonariuszem kryminalnym wałbrzyskiej komendy, otrzymali informację o tym, że w grupie kilku osób na terenie os. Górniczego przebywa poszukiwany 34-latek. Chociaż pierwszy z policjantów miał wtedy wolne, a drugi powinien rozpocząć służbę o godzinie 22:00, obaj podjęli czynności służbowe i zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości wałbrzyszanina.

Zaskoczony takim obrotem sprawy przestępca poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie gróźb karanych w stosunku do innej osoby, a także naruszenie jej nietykalności cielesnej. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy 34-latku narkotyki w postaci marihuany.

Ostatecznie mężczyzna noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Dzisiaj po wykonanych dalszych czynnościach procesowych, związanych z posiadaniem przez niego środków odurzających, trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd później zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju, gdzie spędzi najbliższe osiem miesięcy. Jego pobyt za kratami więzienia, za popełnione wczoraj przestępstwo narkotykowe, może się jednak przedłużyć nawet o kolejne trzy lata.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)