W czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego

poniedziałek, 9.3.2020 09:49 764 0

Policjanci z garnizonu dolnośląskiego - dzięki swojej czujnej postawie - na terenie województwa łódzkiego zatrzymali 64-latka, który kierował samochodem osobowym mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Będący w czasie wolnym od służby funkcjonariusze zwrócili uwagę na wykonującego niebezpieczne manewry mężczyznę, po tym jak wyjechał on z drogi podporządkowanej, a prowadzony przez niego samochód znalazł się na poboczu. Dzięki reakcji mundurowych prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze.

5 marca w godzinach popołudniowych w miejscowości Jeziorko - woj. łódzkie - czterech funkcjonariuszy z Dolnego Śląska - w tym mł. asp. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w - wracając do domu ze szkolenia, zauważyło podejrzanie poruszający się pojazd marki peugeot. Jadący przed nimi samochód, co jakiś czas zjeżdżał to na pobocze drogi, to przecinając oś jezdni - na sąsiedni pas ruchu.
W związku z tym, iż zachowanie kierującego stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze pojazdem, którym się poruszali, wyprzedzili a następnie zatrzymali jadący slalomem samochód i odebrali kierującemu mężczyźnie kluczyki, tym samym uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Niezwłocznie powiadomili również miejscowych policjantów o zaistniałej sytuacji.
Od 64-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Przypuszczenia dolnośląskich policjantów szybko się potwierdziły. Badanie alkomatem przeprowadzone przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu wykazało, że mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie on przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Czujność czterech policjantów z Bolesławca, Kamiennej Góry, Jeleniej Góry oraz Wałbrzycha i podjęte przez nich działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. 

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)