W czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego

wtorek, 14.6.2022 14:08 152 0

Policjant zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach - chociaż miał wtedy wolne - podjął czynności służbowe i dzięki jego informacjom funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. 42-latek był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym za niealimentację. Skazany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu mężczyzna trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Boguszowski funkcjonariusz pionu kryminalnego w niedzielę po południu ustalił operacyjnie, że 42-latek przebywa na terenie Boguszowa-Gorc. Pomimo iż miał czas wolny od służby, wezwał na jedną z ulic tej miejscowości posiłki i funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Zaskoczony przestępca poszukiwany do odbycia kary ponad dwóch miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, trafił w ręce mundurowych po godzinie 17:00 na ul. 1 Maja.

Policjanci będący w służbie osadzili ostatecznie 42-latka w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Wczoraj został on przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafił do jednego z zakładów karnych na terenie naszego kraju, gdzie spędzi najbliższe 67 dni.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)