W czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch złodziei, a pomogli mu w tym mieszkańcy

czwartek, 26.3.2020 09:34 505 0

Wchodząc do marketu usłyszał rozmowę dwóch młodych mężczyzn naradzających się jak dokonać kradzieży sklepowej. Policyjny nos, a w tym przypadku słuch, nie zawiódł będącego po służbie funkcjonariusza Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Szybka reakcja pozwoliła na zatrzymanie jednego z uciekających sprawców tuż po jego wyjściu z marketu. Dzięki pomocnym i życzliwym mieszkańcom Boguszowa-Gorc policjant dogonił i zatrzymał drugiego z podejrzanych oraz odzyskał skradzione produkty o łącznej wartości ponad 500 zł.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek po godzinie 18:00 na ul. Traugutta w Boguszowie-Gorcach. Wchodzący do sklepu funkcjonariusz usłyszał, że dwaj mężczyźni naradzają się jak dokonać kradzieży. Policjant wiedząc, że trzeba działać szybko powiadomił dyżurnego swojej jednostki i będących w służbie policjantów, a sam zareagował, kiedy sprawcy próbowali uciec z marketu.
Przestępcy nie dawali jednak za wygraną i by utrzymać się w posiadaniu skradzionych produktów zaatakowali policjanta. Widząc zaistniałą sytuację, funkcjonariuszowi wsparcia udzielili będący w okolicy mieszkańcy. Obywatele pomogli policjantowi obezwładnić pierwszego z mężczyzn i umożliwili mu tym samym pościg za drugim ze złodziei, jego zatrzymanie i odzyskanie skradzionego mienia.
W trakcie dalszych czynności procesowych przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że sprawcami przestępstwa są dwaj wałbrzyszanie w wieku 20 i 27 lat. Obaj decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu za dokonanie kradzieży rozbójniczej, a także dopuszczenie się czynnej napaści na interweniującego funkcjonariusza Policji trafili już na najbliższe 3 miesiące do aresztu. Podejrzani mogą spędzić za kratami więzienia nawet 15 lat, gdyż działali w warunkach recydywy.

Opisana sytuacja – co bardzo cieszy -  pokazuje, że w społeczeństwie nie ma przyzwolenia na proceder przestępczy, a sam zawód policjanta cieszy się bardzo dużym zaufaniem mieszkańców. Policjanci oczywiście gratulują obywatelom Boguszowa-Gorc właściwej postawy i dziękują za okazane wsparcie w zatrzymaniu sprawców kradzieży. Miejscowemu policjantowi także należą się brawa za skutecznie podjętą interwencję poza godzinami służby.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)