komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 18 lipca 2019

Erwina, Kamila

W Czarnym Borze nie ma czasu na nudę

czwartek, 11.7.2019 14:13 , komentarze: 0 , odsłony: 309
kategorie artykułu:

Podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór nie mają czasu na  nudę. Animacje, gry, zabawy, wycieczki, warsztaty plastyczno-techniczne, a nawet kulinarne, to tylko niektóre z  atrakcji przygotowanych przez Bibliotekę + Centrum Kultury.

Od początku lipca w Centrum Kultury oraz we wszystkich świetlicach wiejskich, codziennie odbywają się ciekawe zajęcia. Dla młodych amatorów dobrej zabawy przygotowano cztery tematyczne tygodnie zajęć (bajkowy, kosmiczny, indiański i historyczny).

Wakacyjne atrakcje rozpoczęły się tygodniem bajkowym. Była zabawa integracyjna, ognisko z kiełbasami oraz bajeczne harce z animatorkami z Karolandii. Na każdej ze świetlic odbyły się też warsztaty plastyczne oraz bale przebierańców pełne księżniczek, krasnali, wróżek i innych bajkowych postaci. Hitem kosmicznego tygodnia okazało się natomiast budowanie statków kosmicznych. Wyobraźnia dzieci nie zna granic więc prześcigały się w pomysłach i każdy podniebny statek był wyjątkowy w swoim rodzaju. Kosmiczna i „odlotowa” była też wycieczka do wrocławskiego Hydropolis – centrum nauki i wiedzy o wodzie, która choć nie wszyscy o tym wiedzą ma „kosmiczne” pochodzenie. Zwieńczeniem tej wrocławskiej wyprawy był rejs statkiem po Odrze i zwiedzanie dolnośląskiej stolicy wodnym szlakiem.

Podczas tegorocznych wakacji nie zabrało też kinowych wypraw od Cinema City oraz uwielbianych przez łasuchy - warsztatów kulinarnych. Podczas bajkowych okazało się, że mąka + margaryna + cukier i jaja oczywiście, to nie tylko przepis na czarodziejskie ciasteczka, ale przede wszystkim na niesamowitą zabawę. Natomiast kosmiczne warsztaty kulinarne przyniosły dowód na to, że nieziemsko pyszna pizza to ulubiony przysmak obcych cywilizacji.

Przed młodymi mieszkańcami gminy Czarny Bór kolejne ciekawe wycieczki, wspólne gotowanie, zabawa w Indian oraz zajęcia z historią w tle, które na pewno sprawią, że wakacje będą niezapomnianą, wspaniałą przygodą.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 15.7.2019 09:27
2
niedziela, 14.7.2019 08:45
czwartek, 11.7.2019 14:13
poniedziałek, 8.7.2019 09:44
SKUP AUT
SKUP AUT
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork