komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 12 sierpnia 2020

Innocentego, Lecha

W ciągu zaledwie 30 minut wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących bez prawa jazdy

wtorek, 7.7.2020 14:53 , komentarze: 0 , odsłony: 352
kategorie artykułu:

Dwóch kierujących bez uprawnień do kierowania pojazdami zatrzymali 6 lipca wałbrzyscy policjanci. Funkcjonariusze po raz kolejny mówią stanowcze "nie" wszystkim nie stosującym się do przepisów w tym zakresie i przypominają, jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów bez prawa jazdy.

Nieodpowiedzialni kierowcy poruszali się ulicami Białego Kamienia oraz Starego Zdroju bez prawa jazdy. 23-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego został zatrzymany o 21:40  na ul. Wańkowicza przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Zaledwie 30 min później, ci sami policjanci, na ul. Parkowej, zatrzymali do kontroli  25-letniego wałbrzyszanina, który również wsiadł za kierownicę bez wymaganych uprawnień. Oba pojazdy zostały odholowane na policyjny parking.

Policjanci przypominają. W przypadku zatrzymania do kontroli drogowej kierującego bez uprawnień, funkcjonariusze mogą nałożyć na sprawcę wykroczenia mandat karny w wysokości 500 złotych. W wielu przypadkach jednak kończy się na sporządzeniu dokumentacji do sądu, który to natomiast ma prawo orzec w stosunku do kierującego zakaz kierowania pojazdami. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowiada już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 09:27
poniedziałek, 3.8.2020 09:32
piątek, 31.7.2020 09:47
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele