W bólach, ale z trzema punktami

niedziela, 11.3.2018 11:51 569 0

Mecz w Radomiu miał być spacerkiem i rewanżem za trudy spotkania w Wałbrzychu. Okazało się, że łatwo nie było. Zwycięstwo ważyło się do ostatniej minuty spotkania.

Jak na faworyta spotkania, wałbrzyska drużyna od początku meczu narzuciła swój styl gry. Nie przekładało się to jednak na mnogość sytuacji podbramkowych. Nieliczne strzały z dystansu mijały światło bramki. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się znacząco. AZS PWSZ Wałbrzych w dalszym ciągu atakował. Bramkarka gospodarzy utrzymywała czyste konto. Po godzinie gry na boisku pojawiła się Sabina Ratajczak. Dobra zmiana pozwoliła jeszcze bardziej przyspieszyć grę.

Jedna z akcji zakończyła się niefortunną interwencją zawodniczki miejscowej drużyny i od 74 minuty podopieczne Kamila Jasińskiego prowadziły 1:0. Kolejne akcje z obu stron mogły doprowadzić do zmiany wyniku. Największą szansę zmarnowała Małgorzata Mesjasza, która w 82 minucie meczu zmarnowała rzut karny. Ostatecznie po trudnym pojedynku wałbrzyszankom udało się utrzymać wynik do końca zawodów.

Sportowa Czwórka Radom - AZS PWSZ Wałbrzych 0:1 (0:0)

PWSZ: Klimek - Szewczuk, Mesjasz, Zawadzka, Aszkiełowicz, Dereń, Pluta, Siwińska, Rozmus, Kowalczyk, Głąb.