UWAGA! Ślisko na drogach! Wczoraj jedenaście kolizji

środa, 17.1.2024 11:46 925 0

Uwaga! Jest ślisko na drogach naszego regionu, dlatego wałbrzyscy policjanci apelują do wszystkich użytkowników pojazdów o dostosowanie prędkości do panujących warunków na ulicach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. O tym, że warto zdjąć nogę z gazu, przekonała się wczoraj między innymi wałbrzyszanka, która na Białym Kamieniu uderzyła prowadzonym przez siebie samochodem w inny zaparkowany pojazd. Wczoraj, łącznie przez cały dzień, na naszym terenie doszło do jedenastu na szczęście niegroźnych w skutkach kolizji drogowych.

Do zdarzenia doszło na ul. Andersa w Wałbrzychu przed godziną 15:00. Kierująca samochodem osobowym wałbrzyszanka nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych i uderzyła w zaparkowany samochód. Na szczęście kierującej ani nikomu postronnemu nic się nie stało. Mieszkanka naszego miasta została ukarana mandatem karnym. Funkcjonariusze „drogówki” zatrzymali również dwa dowody rejestracyjne samochodów za uszkodzenia pokolizyjne.

Apelujemy po raz kolejny do wszystkich kierujących o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drogach. Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie 2,5 tys. złotych, a w przypadku tzw. recydywy drogowej nawet 5 tys. złotych. Kierującym naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia. Tym, którzy przekroczą prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, policjant podczas kontroli odbierze prawo jazdy za pokwitowaniem, a właściwy miejscowo starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień na okres 3 miesięcy.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)