UWAGA! Motocykliści!

środa, 8.4.2015 13:07 1519 2

Wiosna to czas wyczekiwany przez wszystkich miłośników motocykli, rozpoczyna się sezon motocyklowy. Niestety dla wielu posiadaczy motorów jazda nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem i zasadami ruchu drogowego. 

Najczęstszą przyczyną wypadków na motorach jest nadmierna prędkość, przecenianie swoich umiejętności kierowania motocyklem, przejeżdżanie na czerwonym świetle, wciskanie się między samochody, a w końcu zwykłe popisy. Większości tragicznych wypadków drogowych na polskich drogach z udziałem motocyklistów można by uniknąć, gdyby tylko motocykliści przestrzegali przepisów ruchu drogowego. 

Corocznie policjanci wzywani są do wypadków z udziałem motocyklistów. Wielu z nich do końca życia pozostaje kalekami, wielu ginie. Są to zazwyczaj młodzi ludzie, których umiejętności jazdy nie są adekwatne do mocy maszyn, którymi jeżdżą i którzy zapominają, że w zderzeniu z samochodem nie mają żadnych szans. 

7 kwietnia 2015 roku w miejscowości Wiśniowa kierujący motocyklem 30-letni mężczyzna nie posiadając uprawnień wsiadał na motocykl i na łuku drogi stracił panowanie nad maszyną. Prowadzona przez niego Honda uderzyła w ogrodzenie posesji. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna odniósł obrażenia powyżej 7 dni, z pękniętą rzepką pozostał w szpitalu. 

Do końca sezonu motocyklowego policjanci na terenie powiatu świdnickiego będą prowadzić działania ukierunkowane na dyscyplinowanie motocyklistów. Policjanci ruchu drogowego będą prowadzić kaskadowe pomiary prędkości, zwracać uwagę na stan techniczny motocykli, obowiązkowe wyposażenie. 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o szczególną rozwagę. 

Pamiętajmy:

dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się, że potrafi dobrze jeździć, ale ten, kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

jola poniedziałek, 13.04.2015 13:18
czyli dawcy organow ruszja w teren
GOSC środa, 08.04.2015 20:05
Czas najwyższy ale chwała za inicjatywę oby była skuteczna brawo policja