Uszkodziła kamerę monitoringu. Dewastacji dokonała, bo była pijana

środa, 21.2.2024 10:33 194 0

Zebrane bezpośrednio po zgłoszeniu o uszkodzeniu mienia informacje w sprawie, pozwoliły policjantom Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach na zatrzymanie 34-latki podejrzanej o zniszczenie w miniony piątek o poranku kamery monitoringu umiejscowionej na elewacji jednego z budynków przy ul. Kusocińskiego w tej miejscowości. Straty właściciele posesji wycenili na kwotę blisko 1,9 tys. złotych. Za popełniony czyn mieszkanka powiatu wałbrzyskiego odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Boguszowscy funkcjonariusze, realizując zebrane w sprawie informacje, ustalili bezpośrednio po zgłoszeniu, że sprawcą dewastacji jest 34-latka mieszkająca w pobliżu miejsca zdarzenia - przy ul. Browarnej. Podejrzana została więc przez mundurowych zatrzymana w sobotnie popołudnie.

Podczas czynności procesowych kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Oświadczył, że zerwała kamerę, gdyż  była nietrzeźwa. To kolejny przykład na to, że nadmierne spożycie alkoholu niestety prowadzi do agresywnych, często nieprzewidywalnych zachowań u ludzi. Teraz za taki wybryk 34-latka może trafić za kraty więzienia na 5 lat. O jej losie zadecyduje sąd.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)