Uszkodził samochód Straży Miejskiej, znieważył funkcjonariuszy, groził im, a także naruszył nietykalność cielesną jednego z nich

środa, 8.9.2021 09:36 252 0

Nie spodobało mu się, że funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmują czynności w związku z nieprawidłowym parkowaniem samochodu. Dlatego też podszedł do strażników, znieważył ich słowami wulgarnymi, kierował pod ich adresem groźby karalne i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Uszkodził również zaparkowany przez mundurowych samochód służbowy. Następnie uciekł, by chwilę później osobiście stawić się w siedzibie Straży Miejskiej w Rynku. Zatrzymany ostatecznie przez policjantów drugiego komisariatu odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poprzedni piątek po godzinie 12:00. Dzielnicowi otrzymali informację, o tym, że mężczyzna podczas podjętych przez strażników przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu czynności służbowych m.in. zwyzywał ich, naruszył nietykalność cielesną jednego z nich oraz uszkodził radiowóz, kopiąc w jego drzwi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Sprawca uciekł, ale chwilę później sam zgłosił się do siedziby Straży Miejskiej. Zatrzymany ostatecznie przez dzielnicowych drugiego komisariatu 28-letni wałbrzyszanin za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)