komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 21 stycznia 2020

Agnieszki, Jarosława

Uroczyste otwarcie nowej kotłowni w Głuszycy

wtorek, 17.12.2019 11:12 , komentarze: 0 , odsłony: 494
kategorie artykułu:

Wstęga została przecięta, a zmodernizowana kotłownia na największym osiedlu w Głuszycy oficjalnie otwarta. Termometry za oknem coraz częściej pokazują temperatury ujemne, tymczasem mieszkańcy Osiedla Słonecznego mogą czuć się bezpiecznie, bo ich system cieplny jest bardziej niezawodny i ekologiczny –  emitujący mniej CO2 i substancji szkodliwych.

Dla mieszkańców i dla środowiska

Ekologiczny wymiar inwestycji podkreślała także posłanka, Izabela Katarzyna Mrzygłocka – Walka z niską emisją to duże wyzwanie dla gmin. Podczas gdy na osiedlach, takich jak to w Głuszycy, można swobodnie oddychać, to wszyscy jesteśmy w stanie wskazać miejsca, gdzie trudno jest wyjść na spacer w sezonie grzewczym.

Inwestycja DZT świadczy o tym, że Gmina Głuszyca staje się miejscem atrakcyjnym, nie tylko pod względem zamieszkania, ale także pod względem inwestowania- Gminą, która dba o środowisko i zdrowie mieszkańców. Dlatego też wszystkie tego typu inwestycje, bardzo nas cieszą i mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej – mówił na otwarciu Grzegorz Szymański, Zastępca Burmistrza Głuszycy.

Modernizacją objęta została sieć cieplna oraz kotłownia gazowa przy ulicy Łukasiewicza 55A. Dla mieszkańców to poczucie bezpieczeństwa – zwiększono niezawodność dostaw ciepła. To także oszczędności i ograniczenie zużycia gazu ziemnego, a co za tym idzie mniejsze rachunki. Dzięki inwestycji wymieniono istniejącą sieć cieplną kanałową na nową sieć preizolowaną – zlikwidowano stare komory ciepłownicze. Natomiast w kotłowni zainstalowano dwa kotły gazowe nowej generacji. Jest to system, który spełnia wymogi ochrony środowiska. Na tym nie koniec, na dachu obiektu  właśnie zostały zamontowane panele fotowoltaiczne, które wyprodukują energię elektryczną na potrzeby kotłowni.

– Cieszymy się, że coraz więcej spółdzielni decyduje się na ogrzewanie gazowe, dzięki czemu walczymy z problemem niskiej emisji. Niestety wraz z początkiem sezonu grzewczego, wszyscy widzimy i czujemy, co wydobywa się z kominów z tradycyjnymi paleniskami. Inwestycja w Głuszycy, to także w inwestycja w zdrowie mieszkańców – podsumowuje Jolanta Suława, Prezes Grupy DZT, która wykonała modernizację systemu cieplnego.

Całkowity koszt modernizacji systemu cieplnego w Głuszycy zamknął się w kwocie 1 621 352 PLN brutto. Inwestycja została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Gospodarki niskoemisyjnej” przy wsparciu kredytu z Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
piątek, 17.1.2020 00:00
piątek, 17.1.2020 08:57
wtorek, 14.1.2020 09:11
1
poniedziałek, 13.1.2020 10:05
czwartek, 16.1.2020 09:19
piątek, 3.1.2020 08:55
2
poniedziałek, 30.12.2019 09:38
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki