komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

Upiór Południa

poniedziałek, 27.5.2019 14:32 , komentarze: 0 , odsłony: 868
kategorie artykułu:

Maja Lidia Kossakowska
Upiór Południa

Premiera nowego wydania 14.06

O książce:

Żar, który wypala duszę
Korespondent wojenny. Rewolwerowiec z Dzikiego Zachodu. Komandos w niewoli. Pensjonariusz zakładu dla obłąkanych. Każdy z nich ma swoją historię. Każdy z nich w głębi duszy pragnie tylko jednego - przeżyć. A może już za późno? Może już nie udało im się przeżyć, a to, co naokoło to tylko piekło?!
Cztery historie, które łączy jedno - upał. Żar, który wypala z człowieka resztki myśli, ludzkich odruchów, skrupułów. Spycha w otchłań szaleństwa i zaciera granice pomiędzy rzeczywistością a urojeniami.

Lubimyczytac.pl
Pani Maja Lidia Kossakowska, w swojej "Czerni", porusza bardzo ciekawe, ale zarazem ciężkie tematy wojny w Afryce, historie ludzi parających się jej dokumentowaniem oraz pokazywaniem jej okrucieństwa światu.

Szaleństwo, obłęd, upał i masakra, to wszystko wylewa się z tej książki. Kossakowska mnie tym razem bardzo pozytywnie zaskoczyła. Psychodeliczna formuła stanowiąca zapis obsesyjnych myśli głównego bohatera świetnie się tu sprawdziła i przywodziła mi na myśl tą z "American Psycho"

(…) I w niej objawia się kunszt Kossakowskiej. Istoty, wszelki wynaturzone zło. To właśnie coś za co uwielbiam jej książki ;)

Książka porwała mnie od pierwszej strony! Już dawno nie czytałam czegoś podobnego. Przeżyłam chwile grozy, czasem strachu, a nawet obrzydzenia, by w końcu odkryć tajemnicę, zupełnie nieoczywistą. Prawdziwie zaskakujące zaskoczenie, czego kompletnie nie spodziewałam się po polskim autorze. Świetnie zarysowana główna postać, niesamowite tło akcji, mistyczne postacie. Rewelacyjna!

Maja Lidia Kossakowska

Jest jedną z najbardziej poczytnych pisarek w Polsce
– ponad 400 tys. sprzedanych egzemplarzy!
Jej książki od zawsze cieszą się ogromną popularnością.
Pisarka wychowana na klasyce i literaturze amerykańskiej: Faulknerze, Steinbecku, Hemingwayu, Chandlerze, Cortazarze i Llosie – z Fabryką Słów wydała szesnaście książek. 

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz