komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

piątek, 22 marca 2019

Katarzyny, Boguslawa

UPAŁY! Nie pozostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodach

sobota, 28.7.2018 08:10 , komentarze: 0 , odsłony: 477
kategorie artykułu:

Trwają upały. Dlatego wałbrzyscy policjanci przypominają - nie pozostawiajmy dzieci czy zwierząt w samochodach zaparkowanych np. przed sklepem, nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie sprawy zajmie nam „chwilkę”. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. W czasie upałów samochód jest niczym piekarnik. Wystarczy kilka minut, a może dojść do tragedii.
Policjanci przypominają, by w samochodach nie pozostawiać dzieci, osób niepełnosprawnych wymagających opieki lub zwierząt.
Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia.
Nie bądźmy obojętni. Gdy jesteśmy świadkami pozostawienia w samochodach dzieci, osób niepełnosprawnych wymagających opieki lub zwierząt informujmy o zaistniałym zdarzeniu ochronę obiektu lub policję - dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 997 lub 112.
Policjanci zwracają szczególną uwagę na takie sytuacje. Pamiętajmy też o tym, że jeśli funkcjonariusze stwierdzą, że istnieje zagrożenie zdrowia lub życia ludzkiego lub też dłuższe pozostawanie zwierzaka w aucie zagraża jego życiu, mają prawo użyć wszelkich środków umożliwiających wydostanie ludzi lub zwierząt z samochodu – włącznie z wybiciem szyby.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze


wtorek, 19.3.2019 10:34
1
piątek, 15.3.2019 11:46
środa, 13.3.2019 09:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz