komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

Ukradł telefon z lombardu. Wpadł, bo chciał go sprzedać w innym punkcie

poniedziałek, 29.6.2020 11:44 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali 17-letniego złodzieja, który ukradł z lombardu telefon komórkowy o wartości prawie 600 zł. Sprawca skradzione mienie chciał sprzedać jako swoje, w innym punkcie skupującym takie sprzęty. Policjanci odzyskali skradzione mienie i przekazali go właścicielowi. Nie było to jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się młodociany. Za swoje czyny odpowie teraz przed Sądem.

20 czerwca do jednego z lombardów  przy ul. Wajdy w Wałbrzychu przyszedł 17-latek. Zachowywał się jak klient. Poprosił pracownika o poradę w wyborze telefonu, gdy ten wyciągnął z gabloty telefon wart 600 zł - nastolatek chwycił sprzęt i wybiegł.
Złodziej chciał szybko pozbyć się skradzionego telefonu. Kilka dni od kradzieży, pojechał do kolejnego lombardu w innej części Wałbrzycha. Miał jednak pecha, bo wybrał lokal należący do tej samej firmy. Pracownicy punktu byli już poinformowani o kradzieży, dlatego gdy tylko zauważyli mężczyznę, który chce zastawić telefon powiadomili policję. Funkcjonariusze natychmiast przybyli na miejsce i zatrzymali 17-latka. Odzyskali  skradziony sprzęt i przekazali właścicielowi.
Dodatkowo mundurowi udowodnili młodocianemu przestępcy, iż na początku maja br, posłużył się kolekcjonerskim banknotem o nominale 200 zł i zapłacił nim kurierowi za zamówioną przesyłkę.

17- usłyszał już zarzut kradzieży i oszustwa, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 8 lat więzienia.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

wtorek, 30.6.2020 10:36
wtorek, 23.6.2020 09:31
poniedziałek, 22.6.2020 10:07
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele